Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire jó a lónak, ha...

Mennyire jó a lónak, ha nyereg nélkül lovagolom? A váz nélküli nyergek mennyire jók? Jobbak vagy rosszabbak a vázas nyereghez viszonyítva?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 00:18
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Nyereg nélkül nincs ami eloszlassa a testsúlyodat a ló hátán, és így csak 2 ponton nyomod a lovat, az annyira nem jó.

Sajnos váz nélküli nyereggel kapolatos kérdéseidre nem tudom a választ :(

2011. nov. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eléggé rossz neki. A nyereg célja ősidők óta eloszlatni a súlyod a hátán, ahelyett, hogy szőrén nyomod az ülőcsontoddal (próbáld ki, tedd a kezed a feneked alá és ülj rá teljes súlyoddal! Nem túl kényelmes pár perc után).

A váz nélküli nyereg gyakorlatilag csak egy szivacs, a súlyt megint kevésbé oszlatja el, bár a semminél több. Embernek általában nagyon kényelmes, ugyanakkor hajlamos kidörzsölni a ló hátát, így gyakran vastagon alá kell párnázni. A vázas nyergekhez viszonyítva ezért rosszabbak.

2011. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Hát, én elég sokat lovagoltam szőrén 2-3 órás terepeket, és nem mondanám, hogy két ponton ülök rajta. Látszott is lovaglás után, hogy a fenék-comb résznél lett izzadtabb a ló, tehát elég nagy felület, de az igaz, hogy nyereggel még nagyobb. Zselétasakos nyeregalátéttel lovagoltam, a tasakba meg beleszabtam egy polifoam darabot, hogy ne ázzon fel, így elég kényelmes is.

Másztunk hegyre fel, dombról le, ugrattunk is, minden megoldható.

Persze jó, stabil ülésének kell lenni a lovasnak, ha folyton beleverődik a ló hátába, az sokkal rosszabb szőrén, mint nyeregben.

2011. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Az izzadság mi a fene köze van a terheléshez?! Semmi! Felveszel egy hátizsákot, elkezdesz futni. Le fog izzadni a hátad, meg a vállad ahol a pánt van. Hova terhelődik szinte a teljes tömegre? A válladra. Az agyonizzadt hátadon meg semmi nem lesz. Piszkosul semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2011. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!