Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csődörökkel is lehet zabla...

Csődörökkel is lehet zabla nélkül lovagolni vagy túl kockázatos, ha pl. kanca/sárló kanca van a közelben?

Figyelt kérdés
Amúgy zablával ha lovagolom, akkor mondjuk elég rendes, csak néha kicsit izgatott lesz, ha kancát lát, de nem az a durva csődör.. Szokott valaki esetleg így lovagolni csődört? Mi a tapasztalat e téren?
2011. nov. 14. 14:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Kimondottan arra lennék kíváncsi, hogy melyik erősebb, az ösztön vagy a kiképzés? Ha rendesen kiképzem Parellizésre, akkor félretudja tenni az ösztöneit, vagy? Amúgy 4 kancával van egy karámban, szóval jól megvannak.
2011. nov. 14. 14:52
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is remélem tudod, hogy ez a 'jól megvannak' csikókat is jelent. :) (Csak nehogy váratlan meglepetés érjen, de feltételezem, hogy nem vagy teljesen hülye)


Másodszor, a kérdéssel kapcsolatban:

Ki kell próbálni. :)

Amikor először mennél kötőfékkel lovagolva kancák mellé vele, akkor a csomózott kötőfék mellett kantározd is fel. A kantárszárat, ami a zablához csatolódik, hagyhatod lógni, és megpróbálni csak a csomózott kötőfékhez csatolt szárakkal irányítani, azonban ha mégis valami gond lenne, csak egy mozdulat odanyúlni a zablán lévő szárakhoz. :)

Ha minden rendben van végig, akkor a kantárt szépen el lehet hagyni.

2011. nov. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy így csikó is lesz, de hiszen ez magától értetődik. Hülye lennék, ha nem tudnám. Nem az én lovaim hanem a nagybácsimé, én csak lovagolom őket teljesen ingyen már elég régóta.
2011. nov. 14. 15:06
 4/6 anonim ***** válasza:
:) Próbáld ki amit fent leírtam, akkor az első próba alkalomra teljesen be vagy biztosítva.
2011. nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy 9 éves ügető ménem van,Dr.Cook féle zabla nélküli kantárral lovagolom,fedelesben,kancák között is,semmi gond vele.Igaz alapból sem egy csajozós tipus:-)Nyerít párat az első 5 percben,aztán mintha ott se lenne a többi ló.
2011. nov. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csődörökkel kanca közelében mindig kockázatos lovagolni!Ez általában nem a csődörön ülő számára jelent veszélyt, sokkal inkább a kancán lovagló van kitéve ennek a veszélynek! A csődörök lovaglása nem éppen kezdőlovas feladat!! Márpedig aki ilyen az nagy valószínűség szerint az. Vannak nyugodt csődörök akik még nem fedeztek, ők viszonylag könnyebben elviselik a kancák vagy a csikók jelenlétét, de az a csődör amelyik már fedezett biztos, hogy lázba jön a kanca jelenlététől! A vehemensebb tenyészménektől verseny előtt spermát vesznek, hogy a versenyen bírjanak magukka, tapasztal versenyzővel. Az idomítás sokat jelenthet, de ne hagyjuk ki, hogy az ösztön néha erősebb a tudatnál, és kísérletezni csak addig lehet, amíg a baj be nem következik! A baleset senkinek nem hiányzik, de egy nem kívánt csikó is okozhat problémát.
2011. nov. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!