Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez az indok elég arra, hogy...

Ez az indok elég arra, hogy ne vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kanca csikóm. Szeretnék mellé egy társat de még egy hátas lovat nem akarok mert alapból csak egyedül mennék lovagolni nem ér rá egy családtag sem. Ezért eldöntöttem, hogy veszek egy shetlandi pónit.De apukám azt mondja, hogy azzal nem lehet csinálni semmit és ezért nem is akar. Ez elég indok rá, hogy ne vegyek? Mivel győzhetném meg, hogy had vegyek?
2011. nov. 14. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
A kétéves csikódat még egy darabig nem fogod lovagolni, akkor már miért nem veszel egy idősebb lovat, amit addig is lovagolhatsz, amíg a csikó felnő?
2011. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy nem is lovaglásra kell, hanem egy csak egy társnak, így nem is feltétlenül szükséges, hogy tudjál vele mit csinálni. Ezen kívül, mivel póni, kevesebbet kell rá költeni, és kevesebbet eszik is.

Még egy nagy ló kétszer ilyen drága lenne, ráadásul amint írtad, nem tudnád mindkettőt lovagolni, így az egyiknek mindig kínzás lenne.

2011. nov. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Próbálom neki mondani de nem engedi akkor sem. Jó lehet, hogy azért nem engedi mert 2 hétig beteg voltam ( semmi egyéb bajom nem volt csak 2 napig lázas voltam meg még a mai napig köhögök ) és nem mentem ki a lóhoz csak az utóbbi 4 napban járok folyamatosan. Ezért is lehet, hogy nem engedi? :(

Egyébként rendszeresen foglalkozom a csikóval meg mióta tudom, hogy vannak ilyen extra pici méretű lovak azóta is azt akarok alap, hogy nem eszik sokat na meg aranyos is. :) És remek társa lenne az én kancámnak. :)

2011. nov. 14. 17:37
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Egy kis póni is elég sokat eszik. A ló társas állat, kellene neki egy barát, ez lehet akár egy kecske, egy kutya, de a legjobb, ha az egy másik ló. Tényleg nem kifizetődő, ha veszel egy pónit csak azért, hogy legyen, de a lótartás alapban nem kifizetődő. Ha megakarod győzni, akkor észérveket kell felhoznod.
2011. nov. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kecskét keresztanyukámtól akartam hozni INGYEN de apu azt mondta, hogy az nem jó lerágja a fát..egyedül csak kiabál egész nap. Így ez az ötlet nem jött össze pedig azt is nagyon akartam volna. Ezért akartam mellé egy kis pónit de apu nem fogja fel. Saját pénzből lett a ló..a kis póni is saját pénzből lenne..a kaja is saját pénzből van. Sőt papám nagy kertjét báláztatjuk és azt is én fizetem. Nem értem akkor mi akadálya? :( Semmivel sem tudom rá venni.
2011. nov. 14. 19:20
 6/12 anonim ***** válasza:
De hogyha te veszed a pónit, te veszed a kaját , te gondozod és apukádnak egy ft-ot sem kell rákölteni akkor mért nem engedi? Ez számomra logikátlan . De mondtad apukádnak , hogy te vennéd és te fizetnéd neki a kaját is ...stb.?
2011. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen a 2 éves csikómnál is ez van. Én úgy fogom fel, hogy azért nem engedi mert a 2 éves csikómra is sokat költök. Meg szerintem fél attól is, hogy póni ( mert ő úgy tudja, hogy nagyon agresszívak ). De én harcolok érte. De néha már sírni tudnék. Végűlis csak 20ezret kéne JELENLEG bele adni a szállításba...
2011. nov. 14. 20:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha neki a nagyló a minden, akkor vehettek egy nyugdíjas öreg pacót, aki csak legelészik. Vagy fogadhattok örökbe, ami ingyen van, és mindenki jól jár vele. Vagy vegyetek egy kecskét, elvileg az is jó társa a lónak, és mégsem olyan költséges... Egyébként egy öreg lónak nem kell felszerelés, nem kellenek új dolgok, kell egy kötőfék azt heló... Semmi más, csak a kaja, meg minden egyéb ami a kicsinek is, szóval annyira azért nem drága, mint egy lovagolható ló. Ha megtehetitek, próbáld meg meggyőzni:)
2011. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, hány éves vagy, hogy mindent te fizetsz? Ha már felnőtt és dolgozol, akkor bocsi, de a kérdés alapján fiatalnak tűnsz...
2011. nov. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy macskát! Nem viccelek! Néha kiraksz egy kis tápot vagy kajamaradékot neki, és el van látva, vagy egerészik magának. Nem is okoz kárt. Tudtad, hogy Kincsem, a híres csodaló legjobb barátja egy macska volt? Ha nem látta, nem akart versenyezni! Nem feltétlenül kell pónira költsél
2011. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!