Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy viselitek el az olyan...

Hogy viselitek el az olyan lovasokat, akik folyton okoskodnak?

Figyelt kérdés
Nekem már nagyon nehezen megy. 16/L vagyok és egy szintén velem egykorú lány az agyamra megy. A szülei gazdagok, mindent megkap, lovat, nyerget, mindent. Akik kevésbé értenek a lovakhoz, azok szinte istenítik, engem meg jóformán csak az edző emel ki és dicsér meg. Ráadásul a lány nem is valami jó lovas, csak a szája jár. Nem mondom, hogy profi lovas vagyok, de ő aztán tényleg csak "cipelteti" magát a lovon, és folyton a szája jár, hogy milyen nagy lószakértő meg lóbarát. A legrosszabb, hogy még ő ad tanácsokat a többieknek. Nem kell ahhoz zseninek lenni, hogy lásd, hogy jóformán még ő sem tudja, és mégis átvette az "oktató" szerepet. Jóban vagyok a többiekkel, de mégis ha ő megszólal, akkor már mindenki ugrik egy szavára. Abszolút hülyeségeket mond, oltári nagy baromságokat, és még el is hiszik neki. A lényeg, hogy csak neki legyen igaza. Néha már annyira bosszantó tud lenni. Kérdeztem az edzőt is, meg más hozzáértőket is, és szerintük is butaságokat mond. Ha én mondom, akkor már azonnal le vagyok sz*rva, hogy irigy vagyok. Nem azt várom, hogy adjátok nekem az igazat, csak azt szeretném kérdezni, hogy veletek ilyen volt már? Mit tettetek? Hogy tudták elviselni?
2011. nov. 16. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez már engem is k***ára b*szogtat. Azt hiszi magáról hogy ő itt a nagy sztár. Csak mert van egy lova ő itt mindent jobban tud. Magamutogató és a legidegesítőbb hogy állandóan beleszól hogy mit hogy csináljak és az amit csinálok miért nem jó, mind ezt lenéző hangnembe, hogy nem igaz hogy ő ezt meg tudja csinálni és én meg nem. Van egy kiváló edzőm könyörgöm, ő meg inkább próbálja visszanyalni magát mert már el lett bocsájtva.... Ez az én sztorim.


Amúgy ha elkezdi mondani akkor mondom csak hogy "aha" azt arrébb megyek. Vagy leszarom mit dumál. volt már hogy meghallgattam hogy a leszólásait és én aztán megkérdeztem tőle hogy " és te gyors vágtából miért fordítod a lovadat olyan kis körre hogy már megfordul a saját tengelye körül??" Erre elmegy!! xD Szóval próbálj olyat mondani amire nem tud válaszolni, vagy mond hogy aha aztán menj el.

2011. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nálam is dettó ugyanez van! Ha viszont ha szépen szólok neki, barátságos hangnemben, logikus alapra helyezve a mondandómat, akkor meg a többiek leszólnak, hogy mit piszkálom az xy-t! Meg ő ért hozzá, lehet nem tökéletes, de nagyon ügyes.... Pfffffff.... most mit tudjak már mondani?
2011. nov. 16. 17:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Mikor hülyeséget mondd, akkor mondd meg, hogy te ezt máshogy hallottad... Ha szubjektív a dolog, hogy szerintem a szürke ló a szép, szerinted meg a pej, akkor hagyd rá, viszont ha tényleg olyan böszmeségeket mondd, pl hogy (úr isten, semmi igazi idiótaság nem jut eszembe)... Szóval akkor mondd, hogy te így tudod, ami olyan alapvető, hogy hülyeséget mondd, annál mondjad nyugodtan, hogy nem úgy van. Egyébként hagyd rá, ha van saját lovad, és annál okoskodik be, akkor mondd, hogy ez a te lovad, te tudod, hogy mi a jó neki, ne szóljon bele, ha valami másnál szól be, akkor mondd, hogy tudod, miért így csinálod, nincs semmi köze hozzá, ha pedig valamit tényleg rosszul csinálsz, akkor köszönd meg az észrevételt, mondd, hogy kijavítod, köszi hogy szólt, de ne nyalj neki, legyél vele közömbös, mert ha köcsögözöl, azzal sem leszel előrébb.


Nekem is volt egy lány, akivel nem bírtuk egymást, vagyis én nem foglalkoztam vele, ő meg kibeszélt a hátam mögött, bár fiatalabb nálam két-három évvel, én is 16 vagyok. Úgy voltam vele, majd felnő, és máshogy gondolja ezt, sosem vesztem össze vele, vagy ha nyilvánosan megsértődött valamin, akkor utána mentem, mondtam, hogy beszéljük meg, elmondta, hogy mi a baja, tudomásul vettem, ha olyan volt, akkor változtattam rajta, ennyi. Mára már közös programokat szervezünk, csomót dumálunk, jóban lettünk


Na de visszatérve, hagyd rá, ne foglalkozz vele.

2011. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jajjh, ilyen velem is volt, a csaj 5 méterrel a felhő felett járt, megkapott mindent, mindenki sztárolta, mindenki az ő kis seggét nyalta, mert az apukája ilyen meg olyan híres stb.

Ha hülyeséget mondott leoltottam, hogy ez baromira így van, és ha leállt velem vitázni, ő húzta a rövidebbet. Érvelni kell tudni, alátámasztani a mondandódat és kész. A végére mindenki rájött mekkora egy nulla.

2011. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"A saját lovadat úgy és ott cseszed el ahogy akarod, de engem légy szíves hagyj ki ebből, én szeretem a lovakat..."


Ebben velősen azt hiszem minden benne van :)

2011. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az nem megoldható, hogy ne ugyanabban az időpontban lovagoljatok? Mert egy idő után már a látványa is idegesítő egy ilyen embernek, még ha meg sem szólal.
2011. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz hozzáfűzve: Én ezt már javasolni sem szoktam, mert az ilyen kis csipsz*rok éjjel nappal kint vannak, és osztják az észt...
2011. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam szóba állni ezekkel a lovardai lócibáló kislányokkal pont ezért,olyan hülyék az egészhez ,hogy ugysem fogják föl ,hogy ki van a ranglétra tetején azt hiszik,hogy őket egyböl oda rakták fel.Ezek csak pár évig szoktak általába "lovagolni" megvesznek nekik egy pár versenyt, elkönyvelik maguknak ,hogy "tudnak lovagolni" egy darabig még játszák az agyukat utána meg eladják a lovat és abba hagyják az egészet,ezek soha nem lesznek igazi lovasok ugysem!
2011. nov. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18:58-as!! A probléma elől nem menekülni kell, hanem meg kell oldani. Jól mondják a többiek!!
2011. nov. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jajj...ha én azt a kibirhatatlan lovast hallom akkor csak bemegyek szoába...vagy lovagláskor mögé kevered vagy messze tőle :D
2011. nov. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!