Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyen bolond? :DD

Miért ilyen bolond? :DD

Figyelt kérdés

Szóval a lovamat csak idáig lehetett elhozni lószállítóban. Semmilyen rossz dolog nem érte utazás közben. Viszont azóta hogy ha már meglátja hogy lószállító fele megyünk, általában megvágja magát, ki a kezemből, vagy el se indulunk. Ha sikerül mégiscsak oda érnünk, egyszerűen megtorpan. Nem tudom szerintem túl magasnak hiszi magát, és azt hiszi nem fér be. Ugyan az van az állatorvossal. Teljesen meghülyül ha meglátja, ezért távolról köpőcsővel kell beinjekciózni. Ráadásul van egy lába amivel nem régen combon lettem rúgva (patkolva van xDD). Nem ég le is sántult rá nem tudni miért. Már régebb óta figyelem hogy azt a lábát félti és hajlamos maga alá húzni, vagy kirúgni vele, vagy legtöbbször ledobbantani.

Egyébként nem úgy tűnt hogy én lettem volna a célpont hanem mintha valami fájdalmat rúgott volna ki. Már korábban is volt rá példa. Nem tudom miért ilyen, eddig nem volt ilyen probléma. ://

174 cm, herélt, Furioso. 15 éves.


2011. nov. 16. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakorolhatod a futózást akkor is, mikor nem kell sehová sem menni, így nem lesz kín szenvedés feltenni mikor kéne valahová mennetek. Próbálgasd kajával felcsalni, legeltesd a szállító körül, legyen jó élménye vele... Esetleg reggel akassz be egy szénahálót, és vidd oda, hátha bemegy miatta, mintha a reggelije lenne... A lábát nem tudom, kérdezd meg a dokit, hogy mi van, nálunk is volt egy ló, elég öreg már, akinek mint utólag kiderült valami csípőcsont kopás féléje van, és visszaugrasztja mindig a lábát, de egy jó oldalrarúgás formájában, nem ugrál, meg semmi, csak ahogy arrébb lép egyet, kilegyint egy szépet oldalra. Pár embert megküldött már, azóta mindenki kitapasztalta, hogy kell kipatázni, stb, hogyha arrébb tolják, akkor ne csípje el őket egy szép sarkas patkó... Egyébként ha rúg, meg minden, akkor hogy patázod ki? Ugye nem hagyod berohadni meg begyűlni a patáját?! Nézesd meg dokival, bár tudnád, hogy mi a baja gondolom, ha hívtál volna orvost, mikor sánta volt...
2011. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megnézettem már. Azt mondta arra nem tudja a választ, viszont a sántulás okát megtudta mondani. Persze ki kaparom a patáját. Általában engedi csak felhúzza a hasához és onnan kell lehúzni majd ki teljesen. Az a baj hogyha nem tartom meg csak úgy sietősen akkor rántja ki legtöbbször, így volt ez amikor combon nyomott... Sajnos már feladtam hogy elmenjek vele bárhová is ugyan is a futót se tudjuk megközelíteni. Ez már nem ilyen egyszerű. :( Ide Monty Roberts kellene vagy max. Pataky Kata!
2011. nov. 16. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:

A fittyfenét kell ide Monty Roberts! Először is soha ne egyedül akarj lovat feltenni futóra, pláne, ha tiltakozik. Másodszor: nyisd ki a futó elejét is, ha ponyvás, nyisd meg a ponyvát, sokszor az a baj, hogy sötét a futó, azért nem megy be szívesen a ló.

Kétoldalt köss fel egy futószárat a futóra, vezesd a lovat határozottan, hagyhatod megállni picit, szétnézni, de azért igyekezz vele megközelíteni a futót. Közben két segítő a két futószárat vegye keresztbe a ló fara mögött, azzal lehet finoman felfelé húzni. Ha odaért a rámpához, felemelheted az első lábát, fölrakhatod a rámpára, hadd tapasztalja meg, hogy nem eszik lovat. Vigyél magaddal egy vödörben abrakot, azzal is kínálhatod, minden megtett lépés után hadd harapjon egyet. Ezzel a módszerrel föl fog menni, még nem láttam olyan dilis lovat, akit ne tettünk volna fel, lehet, hogy eleinte egy órát is szórakoztunk vele, de aztán egyre jobban ment.

Ha van rá lehetőséged, azt is csinálhatod, hogy berakod a lovat egy kisebb karámba, ahová beállítod a lószállítót is. Ne adj a lónak enni, de a futón legyen kaja. Előbb-utóbb föl fog menni, mert éhes lesz. Ha ezt napokig csinálod, olyan lesz neki, mintha hazamenne, ha mindig a futóban kap enni, megszokja.

Amúgy egy lónak sok esze van, rájött, hogy kicseszhet veled, így aztán ki is cseszik. Ha elég ügyes vagy és nem félsz, föl tudod tenni a futóra, ezzel bebizonyítva, hogy nem ő az úr a házban.

2011. nov. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó, hát az enyém is felhúzza a lábát a hasához, aztán szépen térdközé veszem a kaparót, addig két kézzel lehúzom, néha ki-ki "rúg" oldalra, nem rúg meg, csak kilendíti a lábát, határozottan rászólok, kihúzom, ha ügyes dícsérem, ha engedte, ahogy leraktam, rögtön simizem. És igen, a futóra fel tudod úgy tenni, mint ahogy előttem írták, pont ezt akartam mondani, hogy tedd vele egy karámba, meg fogja közelíteni, kíváncsi lesz, és igen, ha napokig csak ott kap enni, muszáj lesz felmennie. Ne add fel ilyen könnyen, az is elég, ha megszokja, és közel megy hozzá, csak bízz magadban..
2011. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!