Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért sunyít és harap ha ki...

Miért sunyít és harap ha ki akarom kaparni a patáját? És hogyan "nyugtassam" le?

Figyelt kérdés
Nem sunyít nem csinál semmit bármit csinálhatok vele. Viszont ha a melső patáit akarom kikaparni akkor el kezd sunyítani és ha látja hogy ez nem hat meg akkor hátra is harap. A hátsó lábaival nem csinálja!! Általában addig hátrálunk hátra amikor már nem tud hátra nyúlni a nyakával. Ekkor nyugodtan ki tudom kaparni. Amúgy sok szenvedés után már engedi hogy kikaparjam. De akkor is nem kéne fél óra a nyergeléshez... Meg ezt meg kéne oldani, de hogy??
2011. nov. 16. 18:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Egy független kérdés amit tudom nem szabadna de, tényleg nem szabad a ló patájának a belsejét patazsírral bekenni mert fel puhul? Előző helyen állandóan kentük meg mondták is, itt meg szigorúan tilos.
2011. nov. 16. 18:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha sunyít, harap, akkor szemrebbenés nélkül és azonnal orrba kell vágni. Mielőtt bárki nekem esne, nem eltörni kell az orrát, de kaphat egy pofont nyugodtan őlósága, hiszen semmilyen indok nincs arra, hogy hobbiból harapdossa egy ló a gazdáját. A szelíd módszerek híve vagyok, de ahogy a gyerekemnek is csaptam már a fenekére, ha olyasmit csinált, úgy a ló is kap egyet, ha harap. Csak tudja már, hány kilós.

Patazsírozás: szerintem nézd meg, van-e szüksége a lónak arra, hogy zsírozd. Ha puha belül a patája, főleg a nyír és környéke, akkor semmiképp ne zsírozd, ha kőkemény, akkor lehet. Nem szabad általánosítani, mindig mindent az adott lóra és körülményre kell szabni.

2011. nov. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyomd orrba. Tényleg nem eltörni kell az orrát, nálunk látszik, hogy tudják, hogy rosszat csináltak, hiszen mikor jók akárhogy kalimpálhatsz, a szempillája nem rezzen, ha pedig rosszalkodott, csak lépek egyet felé, és már reagál, pedig még hozzá sem értem... Odalegyintessz neki, tudni fogja, hogy rosszat csinál, ha mindig megcsinálod, leszokik róla. Ha szépen feladja, dícsérd, akár jutalomfalit is adhatsz neki.
2011. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én lovam ennél még rosszabb is volt. Első lábait szépen adta, hátsóval viszont rúgott, meg sunyított hozzá. Próbáltuk kedvesen, türelmesen, mert nagyon úgy nézett ki, hogy rossz élménye van.

Aztán barátnőm rájött. Egyszer majdnem felrúgta, erre ő is rúgott. A paci meg fogta, kitette a lábát, és hagyta, hogy felvegye. Ő ezt megcsinálta 3-4 alkalommal, és utána már nem volt semmi gond. Az óta is adja a lábát :)

2011. nov. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, a csajszi is visszarúgott? :/ Hát én nem nagyon akarok agresszíven viselkedni vele. De már akkor csinálja amikor hozzá érek a mellső lábához. Amúgy az is fenyegetés jele ha magát kezdi csipkedni?? Feltűnően sokszor, sunyítva? Mondjuk addig engem nem zavar ha csak magban okoz kárt. Azt magnak csinálja...
2011. nov. 17. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen esetben, hogyha magát megcsípi és közben sunyít az kb olyan mozdulat, hogy "meg akarlak csípni, mert ez nem tetszik nekem, de tudom, hogy nem szabad". Szóval gyakorlatilag ilyen "kényszermozdulat", hogy a mozdulat végén magába csíp bele. Nálunk is volt egy ilyen ló, aki hevederre volt érzékeny, és ha tapasztalatlan lovas próbálta nyergelni, mindig ezt csinálta, mert tudta, hogy mi orrbanyomjuk, ha megcsípi az embert. Egyébként tényleg ez a megoldás, hogy figyelmezteted egy kicsit ilyen esetben. Egyébként elképzelhető, hogy hasbarúgta a lovat a lány. Nem kultúrált lovas viselkedés, az tény, de ha ennyire eldurvulna a helyzet, hogy a saját lovam páros lábbal rúgna rám, akkor én sem simogatnám meg, hogy nyugi.. De nyilván ennek is megvan az oka, hogy ilyen a ló.
2011. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! :)
2011. nov. 18. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!