Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tapasztalt lovasok, ilyen...

Tapasztalt lovasok, ilyen esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ha nagyon félős lóra ülök (nem tudtam róla, hogy az) mindentől megijed, toporzékol, nem irányítható, oldalra illetve hátrafelé lépked, hátrasunyítja a füleit, stb. Én próbáltam nyugtatgatni, közben határozott lenni, de nem sokra mentem vele.
2011. nov. 16. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Saját magad is bepánikoltál, amit megérzett rajtad, ezáltal Ő is még feszültebbé vált. Bepánikoltál, tehát már nem is voltál elég határozott. Hiszen csak azért pánikolhattál be, mert nem voltál biztos magadban. :)

Ezen saját magad kell, hogy változtass, magadban kell eldöntened, mérlegelned a dolgot.


Lehet, hogy az 'ijezedés' is csak műbalhé volt, aztán látta, hogy veled ezt megcsinálhatja, legközelebb is megfogja próbálni.

2011. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Csak az a megoldás, amit az első írt: nem szabad megijedned, mert annál inkább csinálni fogja a ló a balhét. A csizmád azért van, hogy ne engedd oldalra, hátra, a fülét csak sunyítsa nyugodtan, nem fáj az neked. :-) Ha hajlandó az ijesztő dolog mellett elmenni, dicsérd meg röviden, de nem kell elalélni tőle, az a dolga, hogy megcsinálja.

Ami még eszembe jutott: nem tudom, hallottad-e régi lovasemberektől azt a mondást, hogy " teli lónak gyenge a szíve". Ezzel nem arra utaltak, hogy baj lenne a szívével, hanem arra, hogy ha nagyon tele van, sokkal ijedősebb, már csak azért is, mert akkor egy kicsit tombolhat. Az is lehet, hogy eléggé tele volt a ló, amin ültél, ilyenkor megoldás lehet kicsit kigaloppoztatni, ha félsz, akkor futószáron mozgasd át egy kicsit, hadd ugrálja ki magát, utána normálisabb lesz.

2011. nov. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megijed valamitől, vagy hisztizik rajta, fordítsd kiskörre, és vidd el mellette újra, és újra, és újra... Ha megcsinálja, dícsérd meg, menj tovább... De attól, hogy fél valamitől, nem kell otthagyni, nem szabad. Lovagolj addig mellette, amíg el nem megy úgy, mintha ott sem lenne.
2011. nov. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egy teljesen új ló volt. (tehát semmilyen tulajdonságát nem ismertem). Egyszer csak valami zajtól megrémült, picit ágaskodott, toporgott, oldalra és hátra lépett, ugrált. A "félelmetes" helyzettől jóval arrébb is ezt tette. Nem akart előrébb menni (tehát nem kifejezetten menekült a helyről). Mintha egy apró helyre lett volna bezárva. Leszálltam róla, arrébb vittem simogattam, nyugtatgattam, de csak ugrált, fülei lapítottak, szemei tágra nyíltak és rémültek voltak. Nem foglalkozott semmivel, velem sem hogy rámléphet, úgy kellett minden pillanatban félre ugranom.
2011. nov. 16. 20:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez már picit durvább helyzet... Én még a lovon a seggére csapnék pálcával, vagy valami "drasztikus", és vágtáztatnám, nem hagynék időt neki hisztizni, ugrálni, ki is könnyíthetsz, had menjen... Ez, hogy leszálltál, és akkor is csinálta, picit nagyobb probléma szerintem. Múltkor volt egy ló, hisztizett egész nap, valszeg sárlott, a lovasa leszállt, bevitte. Később kiment vele, először futószárazták voltigeban, ott is hülyéskedett, ugrált, aztán az a tipikus szellős arabos járás. Aztán átnyergelték, futószárazták, ugrált, "félt", vagyis hisztizett, de még el is esett... Inkább bevitték, nem ült rá a kislány, mondjuk én se szivesen tettem volna... Valamitől tényleg félhetett, ha ennyire nem törődött semmivel. Nem volt valami zaj? Valami, ami neked tök természetes, neki viszont nem? Csak ilyenre tudok gondolni..
2011. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikus esete annak, amikor a lovas túlspilázza a dolgokat. Nem kell. Fél valamitől, hisztizik, te meg simogatod nyugtatod, ezzel megerősítve a helytelen viselkedést. Nem. Tudomást sem kell venni róla. Ha a lovas nem vesz róla tudomást, hogy a ló megijedt, hanem dolgozik vele tovább, mintha mi sem történt volna, a ló rájön, hogy felesleges a műhiszti. Nem kell a lónak mutogatni a dolgokat, mert még jobban megnézi őket és még jobban elhiszi, hogy félni kell tőlük. Dolgozni kell vele tovább úgy, mintha semmi nem lett volna ott, mintha az a tárgy, vagy dolog nem is létezne. Előre kell hajtani, nem kell az ő lelki problémái miatt felfüggeszteni a lovaglást. Sokkal rosszabb neki, ha belemegyünk a hisztijébe, abszolút nem energiatakarékos. Ha tudomást sem veszünk róla, és csináltatunk vele mindent tovább, akkor jártunk el helyesen, mert ő is rájön, hogy "mivel a lovasom nyugodt, nekem nem kell félnem", pluszban nem kezdünk el vele veszekedni az ő kis gondolkodásán. Nem kell hagyni, hogy a ló gondolkozzon, abból soha semmi jó dolog nem sül ki. :)
2011. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van, felesleges a nyugtatgatás, azzal csak jelzed, hogy van miért idegeskedni, plusz meg is dicséred. egyszerűen hagyd figyelmen kívül a dolgot, és lovagold előre. egyenletes ütemben haladjon, ne lovagold visszafelé, mert ha rövidül, akkor esélyt adsz neki, hogy megint rákezdje. ennél a lónál valószínű, hogy tényleg félt valamitől, de ha esetleg észreveszed, hogy csak műbalhézik, akkor nyugodtan csizma mögé pöccinthetsz egyet a pálcával is
2011. nov. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egy disznó ól van a közelben 8-10 m) és ott veszekedtek a malacok és arra lett ideges. Szerintem. Más hang nem volt. Nem gondoltam, hogy ilyenkor nem kell nyugtatni a lovat. Feltételeztem az a legegyszerübb. Köszönöm a hozzászólásokat!
2011. nov. 16. 22:55
 9/11 Le Roy válasza:
0%
Ha disznós ól volt mellettetek, lehet a szagtól is megijedhetett. Még a nyáron mentünk ki terepre lovakkal, előtte pár nappal hordták ki a trágyát a földre, kicsit megégette a nap, én nem éreztem, de a lovak igen, fújtattak, és legszívesebben elrohantak volna arról a helyről.
2011. nov. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem is volt egy ilyen "szemes" lovam annál azt kellet csinálni ,hogy elöre lovagolni és sokat ráengedni neki .
2011. nov. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!