Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik sulit válasszam? (lovas)

Melyik sulit válasszam? (lovas)

Figyelt kérdés

Pontosabban; Ti mit választanátok.?

1. verzió: Kaptok egy lovat ballagásra, de a ló miatt gyengébb suliba /lovas/ kell menned, mert nem koleszos.

2. verzió: Nem kapsz lovat ballagásra, viszont mehetsz a jobb suliba, ami koleszos..

A koleszos megoldást nem szeretném lóval, szerintem értitek, hogy miért..

~~~~~~~~~~~

Valamint lenne egy olyan kérdésem, hogy normális, ha attól félek, hogy a lovamnak nem fogom tudni, hogy mikor kell féreghajtó, körmöltetés, egyéb oltások? Ezt honnan fogom tudni? :S


2011. nov. 18. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is ebben szenvedek :S

a 2. verziót választom (eddig úgy van)

Hol tartanád a lovat? mert ha loviban segít az edző ha nem itt nyugodtan kérdezhetsz ;)

2011. nov. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak én lovat is nagyon szeretnék már, de normális oktatást is szeretnék.. A lovaMat meg nem hagyom itthon 4-5 napra anyura, utána én itthon vagyok vele 1-2 napot.. Nagyon gondolkodok rajta, hogy mit válasszak..:S Pedig még csak most kezdtem a 7.-et, de lassan félév, aztán évvége, majd 8. Ott meg nem lesz még másfél évem ezen gondolkodni.
2011. nov. 18. 22:54
 3/12 anonim ***** válasza:

A tanulás a legfontosabb, sztem kérj lovat, és hagyd otthon, és menj suliba.

De attól függ mi a karsz lenni. Ha egyetemre akarsz menni, hagyd a lovat.

2011. nov. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem számodra legyen az első a tanulás. Az ok pedig nagyon egyszerű. Gondolom majd akarsz menni egyetemre, főiskolára is. Lehet középiskola, vagy gumi alatt bírni fogod a lovazást, de az egyetem egy más tészta.

Nekem van lovam, egészen kiskoromtól kezdve, így megszoktam a lóval való állandó munkát, és minden nehézség ellenére imádom. Viszont amikor egyetemista lettem, egyszerűen nem jutott rá időm. Nem bírtam a kettőt egyszerre. A lovazást bírtam volna, de az egyetemet nem. Jogot tanulok, ami önmagában is sok.

Ezért veszem a bátorságot, hogy azt tanácsoljam neked, hogy inkább az iskolák befejezése után vegyél magadnak lovat. Ha viszont a családod is lovazik, ők is szeretik és értenek a lovakhoz, akkor rájuk hagyhatod, amíg te tanulsz. Jómagam is a családomra hagytam a paccomat, akik végre kiélhetik a lómániájukat XD ameddig én távol vagyok.

2011. nov. 19. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én is 7.-s vagyok , ha nagyon akarsz lovat(mint én) és tegyük fel hogy kapsz is akkor se tudnál rajta lovagolni csak hétvégén , ha tanulni akarsz akkor tanulj és hétvégén meg elmész valami lovardába lovagolni...én nem szeretek tanulni tehát én a lovat választanám . de amúgy tesóm is egy nagyon jó suliba jár Magyarország első 10 helyén szerepel és nem kolis...:)
2011. nov. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnád, hogy mit mikor kell? Körmölni 6-8 hetente kell, féreghajtani 3-4 havonta, lóinfluenza ellen évente oltatunk. Lesz lovad olvas szakkönyvet, lovasfórumot. De ha az ilyen infókat se tudod, akkor inkább várj a lóvásárlással.

Nem tudom hol tervezed a továbbtanulást, de a legtöbb város közelében már van lovi, szóval ha koleszos leszel, akkor is viheted magaddal a lovat bértartásba. Az egyetem keményebb dió, de az ember azt is össze tudja egyeztetni a lovazással, ha nagyon akarja.

2011. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én most 8.-as vagyok, és van egy lovam. Most ugye itt tarton, ahol lakuknk az utca végén bértartásban. Ez így jó is. Jövőre, koleszos leszek, és szak szombat-vasárnap tudnék lovagolni, úgyhogy valószínüleg a lovam jövőre jön velem, így suli mellett is tudok lovazni. Nem egy fiatal pacc (18 éves) úgyhogy mire befelyezem a gimit, már valószínűleg nem lesz lovagolható :((( És azután már nem is lesz időm rá, ezért lovardába fogok lovagolni, de ez már a jövő zenéje..
2011. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem első legyen a tanulás. én is nagyon örülnék neki ha fenn állna a lehetőség hogy lovam legyen, de annak tényleg semmi értelme hogy 1-2napot tudsz vele lenni. ezen kívül a szüleid most még eltartanak téged is meg a lovat is ha lenne, de ha a ló miatt egy gyengébb iskolába mész ahonnan nem valami jó a továbbtanulási arány, és nem biztos hogy olyan szakmád lesz ami sokat keres akkor nem biztos hogy magad mellett még egy lovat is el fogsz tudni tartani. :/ szóval szerintem válaszd az erősebb sulit, tanulj sokat aztán majd ha úgy néz ki hogy a jövőben lesz elég pénzed lóra, akkor vegyél. mert oké, mondjuk most megveszed és 6-7 évig boldogan elvagytok, csak aztán ha elkéne adni az elég rossz lenne :/

az oltások meg egyéb dolgok miatt meg ne aggódj, ha bértartásba lesz akkor a többiek tudnak benne segíteni, ha meg otthon akkor megkérdezel egy állatorvost.

2011. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy az 1. verziót választanám, viszont én nem is vagyok koleszos így egyértelmű. Ha koleszos lennék, hát necces, de szerintem én akkor is az 1. verziót és bértartásba vinném...Ahogy valaki már írta.
2011. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ugye nem otthon akarod tartani a lovat? Mert ha nem tudod, mikor kell oltani, körmölni, féreghajtani, akkor nagyon nem ajánlanám, főleg nem úgy, hogy időnként szüleidre kell bízni. Bértartásban meg elvan hétközben is, és ott tudják mikor mire van szüksége, te is megtanulod, és mire nagyobb leszel, viheted haza is.

Jó dolog itthon tartani a lovakat, de a hétvégi bulikat, kirándulást, nyaralást, akármit el lehet felejteni.

2011. nov. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!