Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 13 év körüli pápai hidegvérű...

13 év körüli pápai hidegvérű lovat be lehet lovagolni? Az nem mezőgazdaságra van kitenyésztve?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem hogy annak is be lehet tanítani a dolgokat(vágta,stb...) mert ő 13 éves és még nincs belovagolva , már nálunk született a tanyán ...Egyszer tatám elesett és nem bírt felállni a ló(Csinos) odament hozzá és beleharapott a ruhájába és felemelte :)
2011. nov. 19. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ló az ló, csak ugye hidegvérűn nem lesz olyan kényelmes lovagolni, mint melegvérűn. Életkor sem akadály, persze ugyanúgy az alapoknál kell kezdeni, mint csikónál.


Mellesleg én nem nagyon bíznék tatád meséjében, mert a ló nem képes absztrakt módon gondolkodni, és nincs beleélő képessége sem. Magyarul az a harapás inkább támadás volt, kihasználta az alkalmat, hogy a másik a földön fekszik, csak ugye a reakció amit várt nem volt megfelelő, ezért kudarcként kezelte és nem kanászodott el.

De segítséget ló csak "lónak" tud nyújtani. Tehát pl a vérző sebedet tudja nyalogatni, vagy tud bökdösni az orrával ha a földön fekszel, mint akár másik lovat. De azt ő most képtelen felfogni, hogy te elestél és fel kéne állítani, mert nem tudja magát az ember helyébe képzelni.

2011. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszii:) nem ezt apukám mesélte...de szerintem a ló néha nagyon segítőkész
2011. nov. 19. 10:17
 3/8 A kérdező kommentje:
meg ez a ló imádta tatámat..nagyon aranyos..nem tudom,neked van lovad? ő csinálna veled olyat hogy "kihasználja az alkalmat"? :)
2011. nov. 19. 10:19
 4/8 anonim ***** válasza:

13 éves lovat is be lehet lovagolni, persze több időt és türelmet igényel a kora miatt. A vágtát egyik lónak sem kell megtanítani, mindegyik ló tud vágtázni, lépni, ügetni.

Őt is ugyanúgy futószárazni kell, meg kell tanítani támaszkodni, majd elviselni a lovast a hátán, majd a helyes segítségeket.

A hidegvérűek alapvetően jófej lovacskák, türelmesek, persze ez nagyban függ a neveléstől is, mert nagypapám elrontotta a lovát, egygazdás lett, őt elviselte, mindenkimást viszont bántott, rúgott, harapott.

2011. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
meglehet tanítani az alap dolgokra de sokat nem kell tőle várni.
2011. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, miért nem kell tőle sokat várni? mert nem olyan kényelmes? Hát ez a ló igazából 11 éves, apát megkérdeztem . És barátnőmnek (ott voltam(pénteken)) azt mondta az egyik edző hogy nem így kell vágtázni tanítsa meg neki(lónak) , mert barátnőm nem tudott vele vágtázni akárhogy próbálkozott csapkodta meg minden ...csak abból gondoltam hogy meg kell tanítani bár én nem így értettem hanem hogy tudja hogy én vágtázni akarok vele(gondolom hogy tud vágtázni) ... :)
2011. nov. 19. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:
azért mert a lovakat csikó koruktól(3 évesen) szokták belovagolni,most 13 évesen vagy 11 már nem fogja megváltani a világot ezért írtam.
2011. nov. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, értem, 11 éves :)
2011. nov. 20. 10:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!