Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Télen ez így oké? Ti hogy...

Télen ez így oké? Ti hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés
Télen,a mikor hó lesz arra gondolam, hogy szánkózok a lovammal. Teszek rá egy voltizst, és arra rákötöm a szánkót. 2 futószárat teszek rá, és úgy irányítom. Ma már próbálgattuk ezt a felállást (csak szánkó nélkül), és elég jól ment, ugrani is tudtunk.
2011. nov. 20. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Sztem igen, bár még nem nagyon hallottam ilyenről, de nagyon jól hangzik, lehet én is kipróbálom!:-)
2011. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Még én se próbáltam, csak ma délelőtt pattant ki a fejemből :D
2011. nov. 20. 15:30
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Azt hogy érted, hogy "ugrani is tudunk"?

Am jó ötlet :D

2011. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Úgy,hogy rá tudom vágtába vezetni az akadályba, mert rendesen lovardai alakzatokat lovagolunk.
2011. nov. 20. 16:04
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi szoktunk szánkózni lóval, csak mi a rendes fogatos hámot rakunk rá, a hámfát egy nagyobb szánkóhoz kötjük és irány a rét :D
2011. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

jobb lenne normális fogatszerszámmal.. :) így lecsúszhat.. :S

Amúgy mi ilyen normális lovasszánkóval szoktunk (hát gyönyörű) *-* de kis szánkóval is csináltuk már. :)

2011. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi snowbordozunk így... de nálunk vki ül a lovon.
2011. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb lenne egy egyszerű hám a lóra. Ha még nem volt befogva, akkor lehet szokatlannak fogja találni.
2011. nov. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A lovas szánkózással nincs semmi gond:

[link]


De "ma már ugrattatok is"? O_____O

Amikor még nincs ott a szán, csak lépésben tudtok menni, ezt hívják hosszú szárazásnak:

[link]


De mivel itt a ló mögött mész, és ott van a kezedben a szár, az ügetés és a vágta lehetetlen, az ugartás meg végképp!

2011. nov. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Én inkább hanyagolnám, ha nem ismeri még ezt az egészet... Könnyen felborulhatsz, megijedhet a ló, bármikor elveszítheted a kontrollt felette. Plusz én félnék, hogy elkezd bakolgatni, vagy megrúg... Ha belegondolsz, mivel nem vagy mereven mögé kötve, így mikor megáll, te még lendületből csúszhatsz, akár bele is mehetsz, ami egy ijedős lónál nem a legjobb, bár én egyiknek sem állnék be pont oda, hogy céltábla legyen a fejem... De te tudod, én picit félnék ilyenekkel játszani...
2011. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!