Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek meddig tart egy...

Szerintetek meddig tart egy ló belovaglása?

Figyelt kérdés
Most vittem a lovamat egy helyre ahol be fogják lovagolni. Kíváncsi vagyok hogy mikor ér el a ló olyan szintre ahol már én is lovagolhatom (nem vagyok kezdő, de nem mondom magam jó lovasnak, sokat kell még tanulnom). Amúgy heti 6-szor fogja lovagolni egy olyan ember aki folyamatosan ezzel foglalkozik (military versenyző).
2011. nov. 24. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Minimum fél év-1 év, de én a 2 éves kiképzésre szavazok. Nem szeretem elsiettetni a dolgokat, és sokkal kevesebb gondod lesz vele.
2011. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1-2 év, attól függ, hogy mien a ló.
2011. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint az lenne a jó, hogy a mester belovagolja alapszintre pár hónap alatt, és onnantól kezdve te is, ő is lovagoltok rajta, te úgy, hogy ő edzőként segít pl.

Ha a lóval te akarsz versenyezni, így kéne. Különben, ha nem tudod mi merre, rövid úton szétesik a ló miután nincs aki összelovagolja.

2011. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is meg a belovagló (edző) is úgy tervezzük hogy ha már "boldogulok vele" én is lovagolom, ő úgyis látni fogja a hibáimat. Amúgy náluk tanulok lovagolni, tisztában vannak azzal hogy éppen hol tartok.
2011. nov. 24. 20:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szintre akarod hozni. Fél évtől 3 évig is eltarthat egy ló belovaglása.
2011. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szeretném ha díjugratásra alkalmas lenne, megtanulná annak alapjait és biztosan lehetne vele ugratni, nem okozna gondot vele az akadályra való rálovaglás. Azt viszont nem tudom hogy szeretnék-e vele versenyezni vagy sem, de nem árt ha egy ló sokoldalú, ki tudja mikor gondolom úgy hogy mégiscsak belevágok a versenyzésbe. Az egyéb lovassportok nem igazán érdekelnek (kivéve a díjlovaglást de ahhoz neki és nekem is rengeteget kellene tanulnunk).
2011. nov. 24. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha már futószáron jól megy a ló, akkor egy gyakorlott militarys egy, maximum két hónap alatt alapszinten lovagolhatóra hozza, ami nagyjából azt jelenti, hogy a ló képes előre menni mindhárom jármódban és megállni. Innentől - ha már valamennyire jól lovagolsz - te is ülhetsz a lovadon, edzői irányítás mellett, illetve az új feladatokat gondolom az edződ fogja mindig megtanítani a lónak. A ló teljes kiképzése minimum egy év, inkább kettő.
2011. nov. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egy ló kiképzése egész életébe tart,lófüggő mindegyikkel más tempóban lehet haladni de általában 1,5 év alatt alapszintre belehet lovagolni.
2011. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. nov. 25. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!