Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő után adták kezetekb...

Mennyi idő után adták kezetekbe a szárat?

Figyelt kérdés
Vagyis, hogy mikor irányíthattátok egyedül a lovat.
2011. nov. 26. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában akkor szokták, amikor már stabilom tudsz ülni a nyeregben mindhárom jármódban (lépés, ügetés, vágta)
2011. nov. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lovastól függ. Akkor lehet, ha a lovas mozgása független a kezétől (ezért szoktak a kezükbe adni futószáron labdát vagy egy pálcát, hogy tartsák maguk előtt lovaglás közben).

15-20 alkalom után már úgy nagyjából menni szokott.

2011. nov. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, lovasfüggő. Akkor szabad önállóan lovagolni a lovardában, ha képes vagy elengedett kézzel lépni, ügetni, vágtázni futószáron, voltizson és nyeregben is. Én annak idején talán ha egy hetet lovagoltam futószáron, aztán mehettem egyedül (addigra voltizson, vágtában simán megcsináltam a föl-le ugrást, az ollót, a zászlót is, kemény lovastorna-alapokat kaptunk).

Vannak tanítványaim, akik simán pár hét után egyedül lovagolnak, de olyan is akad, akit fél évig sem engedtem el futószárról. Én nem fogom sem a lovaim száját tönkretenni, sem a lovast veszélyeztetni (baromira nem akarok sem börtönbe kerülni, sem becsukni a lovardát senki miatt), szóval nálam az lovagol önállóan, aki teljesen független kezekkel képes minden jármódban ülni a lovon.

2011. nov. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Nekem már megengedték kb. a 4-5. alkalmon, pedig még csak ügetni tanultam. És a pályára is kiengedtek így.
2011. nov. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves utólsó, ha jót akarsz magadnak, sürgősen keress egy másik lovardát.
2011. nov. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kb 3 éves voltam és fogatban volt a ló xD

loviban 1× lovagoltam de mégis szőrén vágtázok úgy hogy egyik kezemben egy pohár sör van és nem csöpög ki xD

2011. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18:30 Mesemondóként milliómos lehetnél!
2011. nov. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert? :D

3 évesen ültem először lovon.

volt itthon ló azon tanultam nyáron ha minden igaz csikós leszek

2011. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!