Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti, hogy vagytok vele?

Ti, hogy vagytok vele?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel járunk egy ismerősünkhöz akinek vannak lovai. Három lova van. Nyáron körülbelül végig járt aztán most összel is vagy 2-3x hétvégén és utoljára vagy egy hónapja volt kint. Pedig ott "dicsekedett", hogy megakarja venni a lovat meg stb.

Én meg a kedvenc lovamhoz (aki már úgymond a sajátom csak még a papír nincs elintézve) mindig megyek amikor csak tudok. Én pl. inkább nem megyek semmi programra a sulival csak, hogy hozzá kitudjak menni. Meg mindent megveszek neki és inkább magamtól vonom meg a dolgokat csak, hogy neki legyen. Nállam a ló az első.

Na és ugye a barátnőmtől szoktam kérdezni, hogy mikor jön ki és mondja , hogy nem tudja mert most ezt vagy azt kell csinálva meg, nincs ideje. Persze, nekem se lenne időm, ha pénteken meg szombaton hajnalig a discoba ülnék...

Meg ha ki is megy akkor is csak fogja felnyergeli a lovat , lovagol, lenyergeli-lekantározza, aztán kirakja a legelőre vagy be a boxba még ott simogatja egy kicsit és haza megy. Az istállót ki nem ganézná. Ezek mindig rám maradnak.

Különben régén nem ilyen volt csak mióta bulizni jár..

Most ezzel nem fényezni akarom magam csak nem tudom, hogy ti, hogy vagytok ezzel a dologgal.


2011. nov. 26. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Kit érdekel? Te foglalkozol a lovaddal ő meg nem. Ennyi. (nekem annó nem volt se lovam se disco, se barátnő, se semmi, mert rettentő csórók voltunk)
2011. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Hát az én barátnőm is lovagol én meg kezdő vagyok..de máshoz járunk külön-külön..tehát én nem a barátnőmmel lovagolok csak , ha elmegyek hozzá! Van olyan barátnőm is aki , bulizgat és pont ilyen mint a tied..nem hiszem hogy tudsz mit csinálni..ganézz ki és szeresd a lovakat max még megmondhatod neki hogy akar-e a lóval foglalkozni vagy csak "kihasználja" szegényt...nem szeretheti mindenki ugyanúgy a lovakat :)
2011. nov. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem szánalmas. Én azt birom, mikor valakinek saját lova van, bértartásban, kijön heti kétszer, van, aki havonta egyszer, de azért saját ló tényleg kell, kiesik este ötkor, igen, este, mert már sötét van, mindenki menne haza, de még takarítunk, ráadásul biciklivel vagyunk, őt meg hozzák viszik kocsival, kijön, kimegy a lóval, közben elejti, hogy jajj, jönnek érte xy időben, az edző felesége közel hetven évesen nekiáll ganézni a lova alatt, aztán ő mint aki jól végezte dolgát, hazahurcoltatja a seggét. Én ettől tudok kiakadni. Beszélj vele egyébként, mondd el neki, hogy foglalkoznia kell a lóval, vagy ne is járjon inkább. Az egy dolog, hogy nem a te dolod, hogy lecseszd, igazából az ő dolga lenne kijárni, saját felelősségként, viszont azért nagyon kikapna, legalábbis tőlem, hogy kijön, de én takarítok helyette. Az oké, hogy segítek valakinek, ha megkér, hogy most nem jön egy napig, takarítsak ki a lova alatt, de hogy kijön, és még más takarít... Egyébként ezt neki kéne kellemetlennek érezni, mert az ő dolga... Én azt is utálom, ha valaki a saját feladatát csinálja, én pedig csak nézem, mert tök rossz érzés, hogy ülök, mint egy darab sz*r, és nem segítek, ő meg dolgozik...
2011. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

Uccsó, nem az ő a lova csak meg akarta venni:P A saját gondjaid meg az adott illetővel kéne megbeszélni, nem másra kivetíteni...


Mi a véleményem? Azzal kéne törődnöd, amit te akarsz csinálni. Ő nem a lovaglást választotta, ennyi, el kell fogadnod, és nem erőszakolni a dolgot. Elhiheted, az csak a barátságotok rovására fog menni ha folyton felhozod a témát.

2011. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Oké, az én lovam sem az én lovam, mégis ha kimegyek, akkor becsületesen kitakarítok alatta, pedig b*sszameg, van gazdája, de nem várom el egy nyolc éves kislánytól, hogy kiganézzon a lova alatt, inkább megcsinálom én feleannyi idő alatt, ha már lovagolom a lovát... Ezen kívül segítek másnak, akkor is, ha hat km-re lakok a lovardától, sötét van, biciklivel vagyok, és másnap 4 dolgozatok írok... Úgyhogy ennyit erről, lehet áldozatot hozni...
2011. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Tudod te hányszor hallottam ugyanezt? Sok a mese, kevés a tett. Az ilyenekben nincs elég elkötelezettség, és nem is valószínű, hogy lesz, lova pedig pláne nem. Messziről jött ember azt mond, amit akar. Magyarán, jártathatod te a szád (vagyis a barátnőd), mondhatod, hogy megveszed akár még Totilast is, de én azt mondom, hogy előbb bizonyíts, utána hiszek neked. Ezzel persze borzolják egy kicsit az ember idegrendszeredet, de ha már tudod ezt, akkor az ilyenek nem fognak majd zavarni. Ha tényleg van benne, vagy bárkiben elég elkötelezettség, akkor én annak csak örülök, akiben meg nincs, az úgyis elbukik. És sokkal több az, aki elbukik, mint aki végigjárja ezt az utat.
2011. nov. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!