Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan jön valakinek az, hogy...

Honnan jön valakinek az, hogy pl.3 évesen "lovagoljon"?

Figyelt kérdés

Magától senkinek nem jut eszébe, ha meg egy vidámpark alkalmával pónira űl, akkor sem fogják tudni a későbbiekben a szülők ezt finanszírozni. (hacsak nem pénzesek)

Miért kell az egészet úgy beállítani, mintha mondjuk 18 évesen továbbtanuláskor az illető a "lovaglást" választotta volna és a mai napig ebből élne meg?


2011. nov. 26. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Honnan jönne? A szülőktől. És ne aggódj, amit az ember akar azt megszerzi. Ha a szülő lovagoltatni akarja a gyereket, akkor lesz rá pénze.
2011. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ismerősöm, bár 14 éves, de saját lovuk van, az apja is lovagol, és a kishuga néha beül leléptetésnél elé, hogy sétálgasson kicsit. Egyébként igenis van olyan, aki ennyi idősen lovagol, és ez az élete. Ahová lovagolni járok, a lovarda egy idős házaspáré, akiknek az unokájuk mára 19 éves, de 2-3 évesen kezdett lovagolni, azóta is napi szinten jár ki, saját ló, stb... Nyilván kell hozzá pénz, de azért nagy segítség, hogy a nagyszüleinél van a lova, szinte haza megy. Szóval nem kell lefikázni ezt, igenis komolyan veszi, anno a nagyapjának volt egy lova, akit akár 15 millióért is megvettek volna (15 éve), de a kislány azt mondta, hogy neki kell az a ló, a nagyapja nem adta el, és a lány végig kitartott emellett, bár mára sajnos a ló elpusztult, de nagyon szerették egymást, és tényleg azóta is komolyan veszi, ahogy ezt elkezdte 2 évesen, a lovardát ő fogja tovább vinni, komolyanveszi, szereti ezt csinálni. Az meg, hogy pénz kell hozzá, igen, de azért ne állítsd már be úgy, hogy minden csak a pénzről szól... Néha már nekem szúrja a szemem, hogy 14 éves gyerekek kapnak 3 millás lovat, hogy versenyezhessenek vele, ő meg belovagol magának csikót, azzal küszködik szó szerint, hogy ne álljon meg minden ugrás előtt, stb, ha lesántul a ló, akkor így járt, neki nem vesznek ám több millióért dolgokat, nincs hat kobakja, meg tíz csizmája, pedig az ő családjáé a lovarda... Szóval ennyit erről, nem kell ilyen lekezelő stílusban beszélni erről az egészről...
2011. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem a szüleim sosem hagytak lovagolni, mindig kifogásuk volt. (Pénz lett volna rá.) Viszont aztán nem hagytam magam, mégis elkezdtem, addigra mondjuk már nem volt miből finanszírozni, elértem a lovarádban, hogy nem kellett fizetnem az órákért, cserébe segítettem ezt-azt, meg ilyenek.

19 évesen elköltöztem otthonról a családi viszonyok miatt, és nem is járok gyakran haza. Egy évre rá pedig kaptam-vettem egy lovat.

A húgom most 5 éves, tehát 3 volt, mikor elköltöztem, de akkor már lovagoltam. Mióta megvan a paci, az óta ő eldöntötte, hogy lovagol, és minden nap nyúzza anyámékat, hogy lovagolni akar, és lovat szeretne.

De én ritkán találkozom vele, nem is stumfolom belé, hogy lovaglás dejó, deszép, stb. (Asszem a gyerekek nem hülyék, látják, mi a jó.)

És addig piszkál, és hivogattat anyuval, míg el nem viszem lovagolni, és rá nem ülhet a lovamra. Sőt, még vezetni sem szabad, ő akarja a szárat fogni.

Most, mínusz fogokban is jönni akar lovagolni, és senki nem mondja neki, vagy ajánlja fel. Egyszerűen addig erősködik, ügyeskedik.


Szóval igen, a gyerek is eldöntheti, mert nem én oltottam ezt belé. Annyit tudott, hogy: a nővéred igen, lovagol. És pont.

2011. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

3 évesen az ilyesmi egyértelműen a szülők nagyotakarása,naggyátenni akarása,erőlködése,majomkodása.


3 évesen az embernek még normális esetben nincsenek ilyen nagyotakaró vágyai,allűrjei.


Ez a véleményem.

2011. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
barátnőm imád lovagolni és született testvére (Zolka) és azt mondta hogy majd őt is a lóra szoktatja . tehát tesóktol/ szülőktől is származhat a dolog, vagy akár idegentől...akárkitől...bár ez inkább a szülők miatt adódik mert egy 3 éves gyereknek nem hiszem hogy eszébe jut hogy lovagolni akar!!!
2011. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, pedig de. Ha szereti csinálni, és alkalma van rá, úgyis eléri. Akinél otthon, vagy családban ló van, annak ez természetes, nem ilyen, mint nektek. Mint írtam, ismerősöm huga is rá-ráülöget a lóra, sír, ha le kell szállni, stb. És de igenis van, aki három évesen lovagolni akar. Akinél apuka autószerelő, annál a gyerek azt látja, és azt fogja próbálgatni. Akinél tata lovakat tart, ott a gyerek, ha szereti, igenis addig fog erősködni, amíg el nem éri, amit szeretne. Egyébként ez olyan, minthogy valaki imádja a kutyákat, egy kisgyerek, és ha ismerősnél kutya van, akkor mindenképp simogatni akarja. Ez ugyanez, attól, hogy a ló párszáz kilóval nagyobb, a dolog lényege nem változik. Egyébként addig, amíg nem láttatok ilyet, ne állítsátok, hogy a szülő akarja, mert nem hiszem, hogy egy három éves gyereknek annyira örülne az anyja, hogy egy féltonnás állatra akar csücsülgélni a gyerek...
2011. nov. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3 évesen a gyerek nem tudja, mi az a nagyot akarás.... A barátnőm kislánya 3 éves, már kétévesen amikor búcsúban voltak és lehetett pónin lovagolni, látta a többi gyerektől és ő is menni akart. Azóta is ha lovat lát, rá akar ülni.

Az én lányom is 3 éves, neki szerencséje van, hiszen én lovazok, saját lovaink vannak. Látja tőlem, a nagyapjától, a keresztanyjától, persze, hogy vágyik a lóra ő is. Nincs ebben semmi nagyravágyás vagy "allűr", ahogy előttem fogalmazott valaki, az ilyen kisgyereknek fogalma sincs arról sem, mennyibe kerül egy ló vagy a lovaglás, nekik még nem alakul ki arról egy kép, mi a drága, mi az olcsó. Csak azt tudja, hogy tetszik neki, élvezi, amikor lóra ül, vagy sem. Van, amelyik gyerek fél tőle, van, amelyik imádja, olyan is akad, akit inkább valami egészen más fog meg - ők is ugyanúgy különbözőek, mint a felnőttek. De amíg egy felnőttel simán előfordul, hogy úgymond presztízsből lovagol (ismerek ilyet nem egyet) addig a gyerek nem fog azért lovagolni, hogy ettől majd ő menő lesz.

2011. nov. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. nov. 27. 09:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Gabka, igazad van. Nem úgy értettem, hogy akaratoskodik, csak hogy tudja, hogy neki ez jó volt eddig, akkor szeretné. Nyilván nem veri a seggét a földhöz, hogy neki ló kell, de aki ebben nő fel, hogy otthon lova van, nyilván hozzá van szokva, és ez neki természetes, nem úgy, mint másnak, hogy hú, ló, soha nem lovagolt még, és szeretne...
2011. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel nekünk is voltak mindig is lovaink ezért én is nagyon fiatalon 2-3 évesen lovagoltam
2011. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!