Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudok trükköket tanítan...

Hogyan tudok trükköket tanítani a lovamnak?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves sárga Furioso lovam és szeretnék neki trükköket tanítani pl: ágaskodás, meghajlás, térdelés, fektetés, ültetés, spanyol lépés

Várom az ötletek! De normális válaszokat várok. Létszíves!

Illetve a ti lovaitok milyen trükköket tudnak ?


Előre is köszi minden értelmes választ!


2011. nov. 27. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Alapjaiban véve nagy figyelmet fordítok a kiképzésére, de inkább díjlovas képzést kapott. Tudja a spanyol lépést (ez alap), a meghajlást, ültetést, fektetést. Az ágaskodást én nem tudom megtanítani a lovamnak, hiába lovagolok nagyon régóta, hiába versenyeztem. És most lelehet nézni, meg azt mondani, hogy hazudok, de tényleg fogalmam nincs, hogy hogy kell a lónak megtanítani az ágaskodást.
2011. nov. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ügyesen és okosan! ;)

Az internet a barátod! :) Bocsi de nincs nagyon kedvem regényt írni! Rengeteg videót néztem hogy hogyan tanítják, de a legjobb hogy angolul írd be! :)

2011. nov. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mindent megtalálsz a neten.

am. sokkal okosabb ha fektetni meg ültetni csikóst kérsz meg, mert ugye fektetésnél mikor felkötöd a ló lábát és neki áll vergődni..na ott problémák lehetnek. :S

2011. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fektetés:

a ló bal oldalára álltam, a vezetőszárral a ló marja fölött behajlítottam a ló nyakát jobbra a bal kezemmel (a ló fara felé nézve), fölvettem a bal elülső lábát a jobb kezemmel és elkezdtem lefelé/hátra tolni a súlypontját. Ehhez erő sem árt. Először csak azt kell elérni, hogy a hátsó lábaira helyezze a súlyt és utána megdicsérni, aztán egyre tovább. Ha elfeküdt, akkor megnyugtatni, répát adni neki, simogatni.

Ezt nagyobb lónál persze nehezebb, van erre csikós köteles trükk, de azt nehéz elmagyarázni sajnos.


A meghajlás:

Láb között répát adsz a lónak párszor, és elvárod, hogy minél jobban behajlítsa a nyakát. Majd ezt ugyanúgy csinálod, hogy fölveszed a bal hátsó lábát. Ezután ugyanígy, a ló fara felé nézve a bal combodat megtámasztva a felemelt lábánál a répaadás közben hátra tolod a súlypontját, meg is lesz hamar a meghajlás.


Kaparás:

Ismét répával, a ló mellé állsz, a lábaddal fölemeled a lábad és kaparó mozdulatokat csinálsz vele, majd megdicséred és répát adsz neki. Ezt jó sokszor kell, egy idő után már rájön és arra is elkezdi, hogyha a lábadat a lábához érinted. Esetleg vezényszót, vagy más segítséget társíthatsz mellé.

2012. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lónak NEM tanítunk trükköket, max. szabadidomítjuk, és SOSE használunk SEMILYEN jutalomfalatot. Nagyon fontos! És nem akarlak megbántani, de a furioso nagyon bunkó lófajta (persze mindig vannak kivételek), ezért csak nagyon határozottan lehet vele foglalkozni, mert könnyen az ember fejére nő.
2015. dec. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!