Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja ezt a lovam?...

Miért csinálja ezt a lovam? Tudok valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés

Nem igazán szeret én úgy veszem észre,volt egy pár "konfliktusom " vele de az még nyáron volt...Vettem pár szabad idomításos CD-t és azokat csináltam vele (natural horsemanship) de nem akar csatlakozni,más ló szivesen csinálja velem,de ő nem :(

Mit csinálok rosszul? Ráadásul most vemhes is,március végén ellik, és nem tudom hogy most azért ilyen ideges vagy mert utál engem...Nagyon jó ló amúgy,terepre is megyek ki vele(nyáron mikor nem jöttek a hidegek) és semmi gond nem volt vele. Múltkor kimentem vele terepre hidegben és hát nem sült el jól,igaz hogy előtte 2 napig nem volt kint mert suliban voltam és tanulnom kellett,apu meg nem ért rá,de ennyire sose volt hülye.Hazairányban elkezdd gyorsabban vágtatni szinte már repülünk,nem tudom visszafogni hiába veszem a kis kőröket. Sőt megpróbálkozott az ágaskodással is!Annyira nem állt fel csak épphogy a hátsó lábain volt az egyensúly. Mondjátok hogy a vemhesség miatt van ez,ugye? Hogy tudok rajta segíteni?Hogy ne utáljon? Ha már (apunál is) megsimizgatom a nyakát vagy a hátát,VAGY AZ OLDALÁT,már sunyít,én nem akartam hogy utáljon,annyira kétségbe vagyok esve :S kérlek aki tud segítsen!

Köszönöm...


2011. nov. 27. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a vemhesség miatt van, attól hogy vemhes maximum hisztis lenne, nem szemétkedne állandóan. Ilyen esetben gyakorlatilag mindíg a lovas viselkedésében van a hiba. Valszeg azoknál a konfliktusoknál nem nyertél, és attól fogva a ló megpróbálja átvenni a hatalmat, amire te reakció képpen tudatosság náélkül erőszakoskodsz vele, minek következtében egyre elmérgesedik a helyzet - ez a klasszikus forgatókönyv. Magyarul a hiba a tudásod hiánya. És nem, az okotató Cd nem jó erre. Vagy fogsz normális etológia tankönyveket(!) és megérted az egész tanulás és viselkedés logikáját az alapoktól(!) kezdve, vagy elmész lovardába, ahol aktívan megmutatják mit-hogy.
2011. nov. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szinte 100%,hogy a vemhesség az oka,ha világra jön a csikó,akkor a kanca is rendbe jön,volt egy lovam aki szinte szabályosan megtámadott engem a vemhessége alatt,nekem azt mondták akkor,hogy azért,mert félti a leendő csikóját,mikor megellett és a csikó fél éves lett,leválasztottuk,akkor a kanca meg már igényelte a törődést
2011. nov. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen sok vemhes lóval volt már dolgom, de még soha, egyik sem szemétkedett velem. Van olyan, hogy félti magát, a csikót, de csakis olyan emberektől, akikben nem bízik. Nekünk is volt olyan kancánk, aki az idegen elől igyekezett eldugni a csikót, de minket soha nem akart eltávolítani a közelből, sőt, nyugodtan csinálhattam bármit az alig pár órás csikóval is, még csak egy rossz pillantása sem volt a lónak.

Az első válaszolóval értek egyet: az a ló valami olyat kapott tőled, ami nagyon negatívan érintette és a lónak bizony kiváló a memóriája.

Meg kéne tanulni bánni az állatokkal, meg úgy látom, lovastudásnak is híján vagy eléggé. Az meg végképp hogy jutott eszedbe, hogy két napja nem volt kinn a ló, aztán kiviszed terepre? Nem a hülyéskedés miatt, hanem azért, mert pl. pont ilyen esetekben lehet ünnepi betegséget kapnia a lónak, és ez csak egy a lehetséges problémák közül.

Az is teljesen normális, hogy a ló hazafelé jobban siet, pláne, ha olyan lovas ül rajta, akit nem kedvel, ráadásul még nem is képzett lovas.

A ló egyébként piszok jóindulatú lehet alapból, hogy akármennyire is jelzi, hogy nem vagytok jóban, azért hajlandó kivinni téged a hátán terepre és nem belevág az első bokorba.

2011. nov. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezzel a témával találkozom én is. Bár lovam nem vemhes, és ha rajta ülök, nem szemétkedik, de csutakolásnál sunyít, meg ilyesmik. Én úgy vettem észre, hogy sok simogatással, dícsérgetéssel, akár kis nasival is ezt lehet kezelni, és egyre normálisabb, kevesebbet sunyít. Így elértük, hogy már adja a lábait is, pedig eddig nem tette.


Gabka77, amit te írsz... A stílusod... szerintem elég bicskanyitogató mostanában. Kezdesz elszállni magadtól. Nem vagy véletlenül nyúlbarát barátja?

A kérdező nem úgy tűnik, mint aki nem tud bánni vele. Okés, vannak hibái, de nem gondolom, mivel lovat tart, és stb, van fogalma róla. Lehet, hogy nehéz természetű a paci.

Az meg megint hülyeség, hogy két napig nem ült rajta, és hogy hogy jut eszébe kivinne terepre? Ne szórakozzál már!!

Ahol én lovagoltam, csak hétvégente jártunk ki, és terepekre jártunk, soha nem volt semmi. Nem lesz semmi baja, ha két napig nem megy, és utána kimennek terepre. Vagy ha ridegben tartja? Akkor ha 2 napig nem tud kimenni hozzá, ne is menjen, mert nincs pálya mondjuk, ahol van? Ha nincs teleetetve zabbal, akkor simán ki lehet vinni egy lovat két nap pihi után is!!!

2011. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Soha nem szálltam el magamtól, nem jellemző rám. De a kérdező maga leírta, hogy "volt egy pár "konfliktusom " vele de az még nyáron volt...Vettem pár szabad idomításos CD-t és azokat csináltam vele (natural horsemanship) de nem akar csatlakozni,más ló szivesen csinálja velem,de ő nem :(" Ebből nekem elég egyértelmű, hogy olyasmit csinált a lóval, amit nem kellett volna, és ezt ő maga is tudja. A ló pedig nem szokott felejteni.

Ja, amúgy nyulbarátról annyit tudok, hogy olvastam már válaszait. Néhány kérdésben egyetértünk, néhányban nagyon nem, de ennyi. Ezt nemigen lehet barátságnak nevezni.

Vissza az eredeti kérdéshez: a kérdező mindent leírt, más ló szívesen van vele, ez az egy nem, akkor pedig ennek oka van. Amúgy szerintem ugyanez a kérdező úgy 1-2 hónapja feltett egy nagyon hasonló kérdést itt, akkor is azt írta, hogy a nyáron volt több komoly konfliktusa is a lóval, azóta megbánta, de a ló többé nem bizalmas vele. Szerintem egyértelműen ugyanarról van szó, a szóhasználat is nagyon hasonló, teljesen biztos vagyok abban, hogy ugyanaz írta ki a kérdést, mint ezt a mostanit. De úgy tűnik, igen mélyen megbánthatta a lovat, mert az akkor kapott tanácsok ellenére még mindig nem sikerült rendeznie vele a kapcsolatát.

2011. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyértek az előttem válaszolóval. Valami olyasmit csinált a lóval amit nagyon nem kelett volna. Az meg , hogy 2 napja nem volt kint és úgy vitte ki terepre tényleg felelőtlenség. Főleg ha a ló boxban vagy esetleg állásban (bár ezt már tiltják) van tartva.
2011. nov. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a jót és a rosszat is,ezt akartam tudni,de nem tudom mit írt az egyik,hogy van egy hasonló kérdés,azt nem én írtam,mert nekem csak most van elősszőr vemhes lovam, előtte nem volt...De hogyan tudok segíteni,vagy javítani rajta?
2011. nov. 30. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!