Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha rám esne a ló esés közben...

Ha rám esne a ló esés közben akkor nagyon megsérülnék?

Figyelt kérdés
Pl. akadály ugrásnál, leejtőn felfelé, lefelé, stb, a ló elesik de úgy hogy én alá kerülök.
2011. nov. 27. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
igen
2011. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, hogy 1 ló 5-600kg-s.

Ha alákerülsz nem is akárhogy tudsz megsérülni!!!:)

2011. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ, hogy esik rád, bár általában nem az van, hogy "jajj leestem üljünk vissza".

DE volt már rá példa. Egyik ismerősöm lova felágaskodott, hátra estek, a ló bumm rá az ismerősömre. De épségben megúszta az ismerősöm, lóháton(!) tért haza. Másnapra nagyon csúnyán bedurrant a combja, tiszta zöld meg lila lett az egész, rá sem tudott állni, de aztán szépen felszívódott, és jobb, mint új korában. :) Tehát vannak szerencsés esetek... De azért egy ilyen bukásos-lovasra ráesős történet nem tündérmese...

2011. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Hogy lehet ekkora hülyeséget kérdezni? D Szerinted ha egy 300 kg -os állat rádesik a teljes súlyával akkor vajon menyire sérülnél meg? Gondolkozz!
2011. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Helyzettől függ, nem mindegy, hogy átforgolódik, meg hempereg rajtad, csak éppen, akkor nem feltétlen van nagy gáz, meg tényleg meg lehet úszni, de vannak szerencsétlen esetek. De ennyi erővel bicikliről is eshetsz úgy, hogy kitöröd a nyakad, pedig csak rámentél egy kőre... Szóval helyzetfüggő. Egyébként te vagy az, aki a vágtásat, meg stb-t kérdezted, és írtuk az esőset?
2011. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyszer velem csak simán állásból dőlt el a ló. A lábszáram szorult csak alá, de a bokám nagyon megsínylette (zúzódott). Még azért végig mentem egy két órás túrát, de utólag rájöttem, hogy nem kellett volna.
2011. nov. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Velem egyszer esett ló, de szerencsémre mellé estem, így semmi bajom nem lett, gyorsan visszaültem.
2011. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Egyszer egy arab telivérrel voltam terepen, éppen léptünk hegynek föl, és valamit kiszúrt, nem akart menni, hajtottam, pálca-pálca, erre semmi... Elkezdett oldalazni, megnyugodtam, hogy végre, valahára, elmegyünk mellette, erre a baromja, hegynek fölfele ágaskodik, és még csodálkozott, hogy rám esett... Pedig nem a szárba kapaszkodtam, hanem a nyakát fogtam 1000-rel. :S De ez van. Én meg először a lóért kezdtem sírni, hogy hogy van, ő pedig legelt, tök nyugodtan, miközben feküdt xD Vicces is lenne a történet, ha megúsztam volna egy csípő-kiugrással. :P
2011. nov. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerencsés esetben zúzódásokkal megúszod, ha kicsit rosszabbul akkor csonttörés, ha nagyon sz*rul esel akár meg is halhatsz.
2011. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mar azis nagyon nem jo ha neked tamaszkodik fal mellett, nem kell meg rad is essen. Ha bordad torik atszurhatja a tudot vagy vlmi nagyobb eret es mar nem is ersz el a korhazig. De a mentoauto is eluthet.
2011. nov. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!