Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a fríz...

Mi a véleményetek a fríz lovakról, mint hobby és fogathajtás?

Figyelt kérdés

2011. nov. 27. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Rohadt drága!! Ez a véleményem! xD
2011. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát az!:)
2011. nov. 27. 14:50
 3/14 anonim ***** válasza:

Annyi mindent nem tud nyújtani, hogy megérje az árát. :) Bár inkább a különleges küllemet kell megfizetni... Ha milliomos vagy, akkor oké, de amúgy nem javasolnám. :)

Ha a pénz nem lenne gond, akkor:


Bár egyedtől függ, de fajtajellemzők:


Kitartó, kiegyensúlyozott, de nagyon fogékony a betegségekre... A jármódja lendületes, a hátsó fél nagy tolóerővel rendelkezik, ezért alkalmas fogathajtásra. Viszont azt mondják elég ragaszkodóak és egygazdásak, nehezen viselik az új helyet, új lovast. Hobbi célra is alkalmas, díjlovaglásra méginkább, de szerintem tényleg nem éri meg az árát.

2011. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
És nagyon igényes, nagyon oda kell rá figyelni. Bár ez a túl tenyésztés miatt is van!!
2011. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kényelmesnek kényelmes?
2011. nov. 27. 14:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Az elég kifejezett mar jellemző rájuk, ezért nem biztos, hogy szőrén a legkényelmesebbek. Meg azt mondják, nagymozgásúak, tehát nagyot 'dobnak', de ez nem feltétlenül negatívum. :)
2011. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ellenkezőleg, jellemzően kényelmetlen.
2011. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nekem nagyon nem tetszenek és díjlovagláshoz sem használnám őket,most nagy divat lett ez a fríz ló ezért ilyen drága,elöbb vennék meg egy magyar félvért mint egy ilyet! (Az én véleményem csak a lovaglásra vonatkozott)
2011. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. nov. 27. 15:12
 10/14 anonim ***** válasza:
A nagyléptű lónak nehéz kiülni a vágtáját és a tanügetést rajta végrehajtani, és ez a ló pont ilyen azért lehet esetleg kényelmetlen de egy idő után ha össze szoktok és ki tudod ülni a mozgását akkor már nem lesz olyan kényelmetlen! :)
2011. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!