Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jogosan félek? Megtörténhet...

Jogosan félek? Megtörténhet ez? Jó tudom bármi megtörténhet, de mégis mennyi rá az esély?

Figyelt kérdés

Már kezdtem megszokni terepen a full vágtát, mikor jött egy új félelmem aminek nincsen alapja de elég reálisnak gondoltam hogy megtörténhet. Szóval attól félek hogy amikor full galoppban vagyunk a lovam felbukik valamiben és felbukunk, ami mind kettőnknél nagy eséllyel végzetes lenne.

Mert hát ugye 50-60km/h-val vágtázunk és felbukunk akkor nem kis baleset lesz. ://


2011. nov. 27. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát, megtörténhet, olyan terepen, ahol nem ismerem a talajt, én sem szívesen száguldozok. Vágtához, inkább válassz egy mezőt, vagy olyan utat, amit ismersz, és tudod, hogy sima, nincsenek rajta kiálló göröngyök, gyökerek.
2011. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ennyi sajnos még nem ismerem a terepet, de elég simának tűnik!
2011. nov. 27. 14:50
 3/17 anonim ***** válasza:
Először menj rajta végig lépésben, vagy lassú, nyugodt ügetésben. Így biztonságosan fel tudod mérni a terepet.
2011. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem túl célszerű ilyeneken előre agyalni csak felesleges bizonytalanságba kergeted magad,a lovaglásba minden megtörténhet ahogy te is írtad.Én ha vágtázok terepen ilyentől nem tartok mert 1 nem full vágtába megyek, 2 pedig megbízom a lovamba.
2011. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel úgy is eleshettek, hogy kicsit hosszabb a körme, és nem emeli eléggé a lábát... Ismerősöm hasalt már így nem is egyszer, hogy pont körmölés előtti időszakokban megbotlott a ló vágtában, ő meg leradírozta az orrát...
2011. nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nyulbarátnak:


Jobb félni, mint megijedni. :) Szerintem inkább legyen valaki előrelátó, mint "nem idegesítem magam ilyeneken, ha megtörténik, akkor megtörténik". Sok balesetet el lehet ám kerülni akár egy kis aggodalomból adódó effajta felelősségérzetnek köszönhetően is.

2011. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De gondolkodni fogok rajta, és sok baleset elkerülhetsz úgy hogy belegondolsz ilyen helyzetbe és hogy ha megtörténik mit fogsz csinálni. Ha nem gondolkodsz el rajta akkor nem fogod tudni megoldani vagy a legjobb megoldást választani ha belekerülsz a helyzetbe. Én is bízom a lovamban, de mi van ha mégis, ha a bizalom ellenére (-.-, ami egy dolog attól ugyan úgy felbukhat)mégis felbukunk...:/ És sajnos muszáj mindig full galoppot nyomni mert csak adrenalin függőkkel tudok terepre kimenni. Más nem igazán jár. Vagy néha oktatómmal.
2011. nov. 27. 16:00
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom a legjobb megoldást: SOHA de soha ne menj full vágtában olyan terepen, ahol nem ismered tökéletesen az összes porszemet!!! Lehet vágtázni, nagyon odafigyelve, normál tempóban, de ha száguldozni támad kedved, azt csak ott tedd, ahol tényleg biztonságosan teheted.

Balesetek voltak, vannak és lesznek, tökéletesen nem lehet kivédeni őket, de sokat tehetsz azért, hogy ne történjen sem veled, sem a lóval nagyobb baj.

Ehhez az is hozzátartozik, hogy viselj mindig kobakot és nem árt, ha gerincvédőt is, amikor terepen lovagolsz. Illetve kobakot mindig, akkor is, ha lovardázol, a gerincvédőt meg döntsd el, akarod-e mindig (ártani tutira nem fog), de terepen ajánlom a viselését, nagyon sok komoly problémától kímélhet meg, ráadásul ad neked egy plusz biztonságérzetet, ami szintén hasznos.

2011. nov. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindig viselek. Én nem szeretek száguldozni (de ez csúnyán fog kinézni), muszáj. Ugyan is van egy adrenalin függő orvos és haverja akik csak a full vágtát ismerik én pedig nem szeretem! Nincs más akivel ki mehetnék. Értem köszönöm! :)
2011. nov. 27. 17:02
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Na pontosan így lesz a baleset! Alapszabály, hogy azt csináld csak meg, amit még biztonságosnak érzel. Ha ők őrült vágtában mennek, akkor takarodjanak is el onnan a fenébe! Ugyebár terepen normális emberkék mindíg a legkevesebbet tudó lovashoz alkalmazkodnak - célszerű ilyen intelligensebb emberkéket összeszedni. Biztos van, csak legfeljebb nem ismered őket, de az megoldható kis kérdezgetéssel.
2011. nov. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!