Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Átlagban melyik a gyorsabb...

Átlagban melyik a gyorsabb állat? Az angol telivér vagy az arab telivér?

Figyelt kérdés
Melyik a drágább átlagba?
2011. nov. 28. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy angol, ő a legesleggyorsabb ló akit ismerek. De nekem egy 18 éves arabom van, jó származású, és ő a lovaink közül a máspdik leggyorsab, a 12-12 éves lovakat simán a fara mögé utasítja. Amúgy kb szerintem ey az áruk, de ez egydfüggő.
2011. nov. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az angol telivér pontosan a gyorsaságáról híres? Na akkor vajon melyik lehet a gyorsabb?:P


Az arab jóval drágább. Angolt már egy átlagos ló áráért lehet venni, az arab olyan fél milkától kezdődik.

2011. nov. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
az angol telivér hosszabb távon képes gyorsan futni. az arab csak rövid ideig bírja :) én rövid távon arabra szavaznék..
2011. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Viszont hosszabb távon kilométereken megint az arabok a gyorsabbak.
2011. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért kérdeztem, hogy melyik a gyorsabb, mert nem tudtam, hogy az angol telivér a gyorsaságáról híres!:-)

2011. nov. 28. 19:03
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda, az angol telivér bírja hosszabban, az arab rövidebben? Ezt a marhaságot ugyan ki mondta????

Az angol telivér a világ leggyorsabb lova - 1 mérföldön a telivérek tartják a rekordot. Viszont hosszabb távokon már az arabok jobbak.

Az áruk teljesen egyedfüggő.

2011. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

igen, de az arab se fullvágtába megy nemtom hányszáz km-t...

én úgy értettem hogy rövid távon 500-1000 m-en simán otthagyja

2011. nov. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
PFff... Mióta bírja az arab kevés ideig? Egy jó kondijú arab 12 óráig képes vágtázni egy tempóban... Gondold már végig újra, mielőtt ilyen hülyeségeket írsz:) Arab hosszútávon jó, angol rövidebben, de gyorsabb.
2011. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utólsóval: távlovagolok, ha jó a felkészítés, 80km-es távot végig vágtában tudom megtenni a lóval! Mi több, ebben a jármódban fárad legkevésbé, erre találták ki az arabokat. Hosszú, kitartó vágtára.
2011. nov. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!