Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lófektetés megtanítása?...

Lófektetés megtanítása? Valaki letudná írni? A természetes lókiképzés híve vagyok, ebből kifolyólag szabad kiképzéssel képzem a lovaimat is, de a fektetésnél megállt a tudományom. Tudnátok pár módszert írni? Neten semmit nem találtam erről.

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm!
2011. nov. 28. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Én csikós vagyok. Fektetni rutinművelet.

Először is csak védőöltözetben ülj a lóra. Mi a mellső lábát fel szoktuk kötni, így megrogy, és lefekszik. Pl. ha balra akarod dönteni, akkor jobb csizmával kicsit bökdösöd, plusz lábfelkötés, igy lefog feküdni.D amiközben lefele rogy, te is helyezkedj, nehogy leess

2011. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszönöm! :) Én először földről szeretném, és lehetőleg mellőzve a lábkötözést :S Utána jöhet fentről. Erre módszer? Pl. ha felemelem a bal lábát, és jobbra-hátra húzom a fajét, és borítom magam felé? Az megoldható? Pálcára fent tartja a lábát addig, amíg el nem veszem. Vélemény?
2011. nov. 28. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Csikósok általában nem szokták mellőzni a lábkötözést. :D Láttam már jó pár fektetést, és csikóskodni is szoktam, eddig mindig így csinálták. Az azért jó, mert nem ugrik fel egyből és megtanulja, hogy fekvésből először ülnie kell és ez rögzül is benne. Lényegében most nem mondtam semmi különös tippet, de ha parellis módon szeretnéd, sok türelmet kívánok neked hozzá. :)
2011. nov. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha lábkötözéssel csinálom, akkor felfelé húzom a lábát, és hajtom a fejét oldalra? Valamint közbe parancsszó, és lábbal jelzés. Így valahogy?
2011. nov. 28. 21:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocs, szóval felkötöm. De hova kössem? Bocs, a sok hülye kérdésért. :D
2011. nov. 28. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ketten vagytok, nem kell felkötni, elég, ha az egyik felveszi pl. a bal mellső lábát, a másik meg jobbra behúzza a fejét, előbb-utóbb elfekszik. Így azért szimpibb nekem, mert ha parázik, könnyebb elengedni, megnyugtatni. Ja, és arra fog dőlni, ahol fel van véve a lába, úgyhogy az ember figyeljen, ne essen rá. :)
2011. nov. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :) Ilyesmire gondoltam én is... :) Mégegyszer köszi!
2011. nov. 28. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!