Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan érhetném el a támaszkod...

Hogyan érhetném el a támaszkodást magasabb jármódokban? (Olvasd végig légyszi mielőtt válaszolsz, köszi)

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves kancám, melyet hobbilóként tartok. Fogatozni is szoktam vele, illetve lovagolni is. Fogatban nagyon szépen támaszkodik mindhárom jármódban, de lovaglásnál csak lépésben. Rendesen bemelegítünk, lépésben hosszú száron szépen feladja a hátát keresi a zablát, viszont ügetésben felvágja a fejét elrohanna. Az első vágtáig elég izgága, de ha hagytam egy nagyot futni utána sokkal jobban figyel. Egész lassú tanügetést el tudok vele érni, adok neki szárat, hogy tudjon támaszkodni, de valamiért fenntartja a fejét.

Hozzáteszem nem egy hűde jól belovagolt ló. Mivel egyesben többet kocsizott van egy merevsége, úgy hajlik, mint egy deszka (vagyis sehogy), pedig próbálok rengetek kis-és nagy kört lovagolni vele mindkét kézre.

Végül is a kérdésem arra irányul, hogy érdemes-e valami lekötést alkalmazni? Nem mondom, hogy nincsenek hiányosságaim, nem tegnap kezdtem a lovaglást, az ismerőseim, akik szintén lovasok, jó lovasnak tartanak. Edzőm nincs főleg anyagi okokból. Van egy hatalmas karámunk, viszont az mind domboldal, azért idomítófeladatokat is csak terepen tudok csinálni. Szerszámmal minden rendben ezt is néztem.


Nem versenyezni akarok, csak kicsit fejleszteni magunkat. Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de gondoltam így tudtok jobban válaszolni, ha ismeritek a körülményeket. Előre is köszi!


2011. nov. 28. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Gyanús, hogy fáj a háta, ami jöhet a merevségből is, vagy nyomja a nyereg valahol. Megpróbálhatod szőrén is, vagy másik nyereggel, aztán meg mindenféle lazító gyakorlatokat, cavalettit, meg ilyesmiket. Lehet, hogy érdemes lenne lekötve futószárazni is.

Ha belefér egy kis kiadás, akkor megnézetném csontkováccsal.

2011. nov. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy amelyik ló kocsizik is és lovagolják is, nem lesz tökéletes nyereg alatt. Nagyon különböző a két feladat, nehéz a lónak mindkettő. Ahogy írod, ráadásul azért annyira már nem is fiatal paciról van szó.

Az, hogy sokat forgatod, okos gondolat, terepen is kiválóan lehet idomítani, nem feltétlenül szükséges a karám, lovagolj sok átmenetet, iramfokozást, segítenek. A segédszárat és társait nem ajánlom, főleg, ha eddig sohasem alkalmaztad, nem fogja szeretni a ló és a problémádat nem oldja meg. Lehet, hogy amíg rajta van, addig lenn lesz a feje, de amint leveszed, még rosszabbra számíthatsz, mint előtte. Én nem piszkálnám a lovat.

Ami még eszembe jutott: azt írod, adsz neki szárat. Jó, de mennyit? Ha fogatban úgy érzed, jól támaszkodik, akkor ugyanazt kell érezni a kezeden akkor is, amikor lovagolod. Ha lovagláskor több szárat adsz neki, nem tud a ló a helyzettel mit kezdeni. Akkor csinálod jól, ha azt a súlyt, amit kocsizáskor a kezeden "húz" a ló, lovagláskor is érzed.

2011. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Olyan nincs, hogy lépésben támaszkodik, ügetésben meg nem..előbb fog, vágtában és ügetésben mint lépésben. Lépésben való támaszkodás HELYES! valódi támaszkodtatás a legnehezebb, mert ugye nincs negyon meg az előfeltétele,lendület. Amit te lépésben támaszkodásnak hiszel, az egy hamis krágli lesz, csak ennyit szerettem vna hozzá fűzni.

Amúgy ne akard egyből kerekíteni a nyakát, csikót és elrontott lovat először hosszabb! száron előre lefelé kell nyújtatni a nyakát. Ennek módszerét megtalálod a Lovasoktatás kézikönyve című könyveb, azért írom igy, mert azért pár oldalt nincs kedvem begépelni:) amugy a könyvet ingyen le is lehet tölteni

2012. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!