Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas a sötétben?

Lovas a sötétben?

Figyelt kérdés
Na, most nem a filmről van szó, hanem, hogy szoktatok-e sötétben lovagolni? Mondjuk fejlámpával? Olyan terepen amit ismertek, vagy akár ismeretlen helyen is?
2011. nov. 28. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha későn indulok lovagolni és tudom, hogy rám sötétedik, akkor viszek fejlámpát, láthatósági mellényt, illetve a lóra is visszaverő csíkokat rakok. Meg nem árt az erdészektől megtudakolni előtte, hogy merre van vadászat, mert akkor arra nem megyek.
2011. nov. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Nem... De a lovat se tudnám kicibálni a sötétbe az istállóból. Félős állatok azok attól függetlenül hogy nagyok.
2011. nov. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
A lónak alapesetben nem kéne félnie a sötétben. Nyáron a lovaink max fél-fél órát töltenek reggel, este az istállóban, a többit a legelőn. Vagyis nem okoz nekik gondot a sötétség, sőt sokkal jobban látnak a sötétben, mint az ember. Ha egy ló parázik a sötétben annak vagy az az oka, hogy nincs hozzászoktatva, vagy nem bízik a lovasában, esetleg az ember ragasztja rá a félelmét.
2011. nov. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én féltem a lovat, tehát alapból csak teliholdkor megyek ki, amikor én is látok valamit. Fejlámpát azért nem használok, mert a lovat viszont vakíthatja, rosszabb, mintha nem lenne -persze szükség esetére van nálam lámpa. Visszaverő mellény meg ilyesmi ugye kötelező, illetve én a kobakra vagy nyeregtáskára rakok hátra biciklilámpát, és újabban oldalra is.
2011. nov. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen rendben van:-) Mi fejlámpás terepet rendeztünk helovinkor, és jól ment, mert nem féltek a lovak, és mi is jól éreztük magunkat. Ilyeneket karácsonykor, és újévkor is rendezünk.
2011. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lovagoltam már sötétben,és mivel ilyenkor már délután 4 órakor sötétedik, ezért nem tudom elkerülni, hogy ne sötétben kelljen lovagolnom. Persze a szokásos biztonsági felszerelés, láthatóságit okvetlenül használom.
2011. nov. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lovak tökéletesen látnak sötétben is. :)

Amúgy volt már, hogy ránk sötétedett, de nem történt semmi extra.

2011. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nekem is azért fordult meg a gondolat a fejemben, mert mire hazaérek sötét van, és csak ki kéne menni néha. Közútra nem megyek, csak terepre, úgyhogy el nem ütnek. A lovaim nem félnek a sötétben, éjszaka is kint vannak a karámban, mondjuk olyankor jobban ugranak a zörejekre, ha megijednek, bevágtáznak a ház mellé. :) De lovaglás közben nem hiszem, hogy ilyen gond lenne.

Meg volt olyan, hogy elromlott a villanypásztor, aztán az egyiket 3 szomszéddal odébb a gyümölcsösben gyűjtöttem be este 11-kor.

Azt hiszem, valamelyik este ki is próbálom, meglátjuk mit reagálnak. :)

2011. nov. 29. 15:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Gond nélkül terepeztem már sötétben. A ló látott helyettem.
2011. nov. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!