Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Minél magasabb egy ló, annál...

Minél magasabb egy ló, annál kényelmesebb lovagolni?

Figyelt kérdés
Vagy ez nem a magasságtól függ?
2011. nov. 30. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Ez mekkora hülyeség... Nem, nem a magasságától függ. Talán a szélességétől, de még attól sem feltétlen. Lehet egy ló magas, de csontos, magas marú, és lehet alacsonyabb, de kényelmes. Ez nagyon sok mindentől függ, nem utolsó sorban a lovas magasságától is, hiszen hiába kényelmes egy kisgyereknek egy póni, ha te tapsolsz a hasa alatt. Függ továbbá a ló mozgásától, és tényleg a hátától nagyrészt, na meg a nyeregtől. Úgyhogy ez nagyon összetett, de a magassághoz semmi köze.
2011. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kényelmességet befolyásoló dolgok:Vállszabadság,lépések hossza,nagysága,mar magassága,valamint a mozgása. Minnél lebegősebben,szellősebben mozog valamint könyedén,feladja,lengeti a hátát annál kényelmesebb a ló.
2011. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
nem minden esetben. Nekem volt pónim is, nagylovam is. volt olyan pónim, ami olyan volt mint egy fotel, kényelmes volt. de volt olyan nagylovam, gidrán, ami annyira dobált, hogy kényelmetlen volt rajta ülni.
2011. nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyerekek ennyi hülyeséget hol hallotok, vagy magatok találjátok ki?
2011. nov. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Én azt olvastam, hogy a jó hát rövid, egyenes, jól izmolt, rugalmas, és felső vonala a vízszintest közelítse meg. :) (Dr. Mikecz Béla: Lóismeret-vezérfonal)
2011. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!