Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges lenne ez?

Lehetséges lenne ez?

Figyelt kérdés

Egy nagyon kedves, régi ismerősünknek vannak lovai. Otthon tartja őket. Egy herélt lóval foglalkozok, lovagolom, gondozom. Külön felszerelésünk van. De ez pár évvel ezelőtt kezdődött.

Megvenni teljesen sajnos nincs lehetőségünk , hosszú, hogy miért meg kitudja, hogy eladná egyáltalán..

Arra gondoltunk, hogy valami papírt írunk róla, hogy van közöm a lóhoz. Egy, hogy lehetséges?

Mielőtt félreértés történik.. a ló költségeibe ugyanúgy beszállnék, ugyanúgy felelőséggel lennék a lóért. Ha valami az én hibámból történne akkor az teljes mértékben én állnám.


2011. dec. 4. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Lóbérlés címszóra keress rá neten.
2011. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azon kívűl? Gondolkodtam már, hogy megveszem a ló 50%-át.

Vagy nem lehetne ügyvéddel egy olyan papírt írtani, hogy "ZY lóhoz XY is köze van. Fizetett __ forintot a ló költségei ugyanúgy terheli őt is."

Nem szó szerint úgy így csak valami ilyesmi jellegő/lényegű lenne..

2011. dec. 4. 17:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Jogilag nem sokat ér egy olyan dolog, hogy "a lóhoz köze van".

A bérlés vagy a feles tartás esetleg?

2011. dec. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jogilag amit írsz annak konkrétan semmi értelme! Tehát ott neked meg kéne fogalmazni mit adsz, cserébe mit kapsz. "Köze van hozzá", király, de mi köze? Testvére, lánya, tulajdona?


Mit érsz az 50%-al? Elmondom, semmit. Mert mondjuk társgazda azt mondja, hogy a lovat eladja, és akkor te boldog lehet az elővásárlási jogoddal, csak éppen ugyanúgy nem lesz rá pénzed. Vagy azt mondja neki nem kell, takarítsd el onnan, akkor kereshetsz neki bértartást megint drága pénzért, ha nem tudod, akkor marad az eladás.

Értem én, hogy magadhoz próbálnád kötni, de azt nincs az a hülye, aki aláírja neked... fele pénzért fele jogot kapsz nem teljeset!

2011. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek haggyjam az egészet?
2011. dec. 4. 21:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod megvenni akkor inkább hagyd az egészet. Amúgy meg ha így is foglalkozhatsz vele, akkor miért zavar az hogy nem köt hozzá papír?
2011. dec. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább hagyd az egészet. Nagyon rizikós felesbe venni lovat, ráadásul ha most is te foglalkozol vele, akkor kár több pénzt kiadni rá. Megértelek, hogy szeretnéd, ha még inkább a sajátodnak érezhetnéd, de ez nem valami túl jó ötlet.
2011. dec. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!