Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért rúghatta meg a Baranya...

Miért rúghatta meg a Baranya megyei Lánycsóki ló a gazdáját?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Mi okozhatta a szelíd békés ló megvadulását?!
2011. dec. 4. 18:49
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
hát az állatoknál sosem lehet tudni. saját tapasztalatból mondom. volt kiskutyám még fiatal volt és nagyon barátságos és egyszer csak nekemtámadt. az állatok is bedilizhetnek sajnos:(
2011. dec. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egyszerű és magától érthetődő sztem. Mondták is hogy a ló nem mozgott már egy ideje, és a boxban állt. A gazdája kihozta. És hátulról hajtotta rá a lovat az akadályra. a ló a kevés mozgás miatt hátra kirúgott mert örült hogy mozoghat.

1: Hátulról sose hajtunk lovat.

2: Pláne nem egy olyat aki tele van.

Múltkor így rúgta meg a lovászunkat egy lovunk. Kivitte a karámba és szokása hogy nem fordítja vissza a lovat hanem a karám ajtóból csak úgy eleresztette had menjen. A ló meg jó nagyot rúgott hátra örömébe, minden rossz szándék nélkül. Az állatok nem gondolkoznak így azon kívül hogy örült a szabadságnak nem zajlott más le a fejébe!!

2011. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
nos,szerintem nem "csak" a paci volt a hibás.nem igazán értem azt az embert.ez egy CSIKÓ.ha még be sem lovagolta,akkor miért "ugráltatta" mint egy kutyát? egy idő után jó,hogy megunja a paci..legalábbis szerintem.
2011. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom pontosan, a lényeg az, hogy nem bántotta a lovát, jól megvoltak. Épp szabadonugróztak és valószínűleg a lónak jókedve volt és elküldte a hátulját játékból. Van nálunk egy 4 éves csikó ő is szeret játszani és játékból bakkolni, ugrálni, vágtában kirúgni mindenféle rosszindulat nélkül. Gondolom csórikám rosszkor volt rossz helyen és eltalálta a ló.

Nem értem miért kell az ilyeneket felfújni, ha mondjuk lovaglás közben rommátöri magát a kutyát se érdekelné.

2011. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
A Hiradó riportjában elhangzott: a ló éppen szerelmes volt, még soha nem pároztatták és három évesen feltámadtak a nemi vágyai. Az is lehet, hogy volt a közelében ellenkező nemű másik ló! Amikor ennyire feszült és nyugtalan egy állat, azt nem szabad munkára kényszeríteni.
2011. dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez marhaság utolsó. Ilyet biztosan nem mondtak. Pláne nem ilyen megfogalmazásban!! xD De nyilván ez is ok lehet...
2011. dec. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez így hangzott el, amikor felvették a riportot, a ló akkor is feltűnően nyugtalan volt.

A póni, amelyik megharapta és megölte a gazdája barátját, szintén szerelmes volt éppen. Elvitték és kiherélték, egyből nyugodtabb lett.

2011. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szerelmes dolog hülyeség ahogy van!

Csődör az alapból egy veszélyes üzem, főleg ha nem megfelelő neveléssel párosul. Azt a pónit elhanyagolták, olyanja volt és harapott, mert alapból már rossz természete volt.


Ez a ló egy kanca, lehet hogy sárlott, de attól még nem támad neki senkinek. Jókedve volt és kirúgott örömében. Ezen mit nem lehet megérteni? Ismerőst is mellbe rúgta a csikója szimplán játékból. Akkor leült gondolkodni, ezóta 2x is meggondolja, hogy a legelőn beálljon a vidám csikó mögé.


Mellesleg nem kéne benyalni az összes média szennyet, amit többségében olyanok állítanak össze, akik max 3 méterről láttak lovat és fogalmuk sincs az viselkedésükről. Ezt a szerelem marhaságot és is olvastam a BORS című szenzációhajhász bulvárlap hasábjain. Fogtam is a fejem, mert nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek. Nem értem miért is engedik, hogy ilyen hozzánem értők pálcát törjenek egy állat felett, legyen az akár kutya, ló vagy más egyéb állat.

2011. dec. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

# 6/8, a tv-ben láttam a riportot. Egyáltalán nem volt ideges. Ott állt, kikönnyítve, és nézett előre. Nah, ha ez szerinted ideges, akkor gondold át, hogy mit jelent.


Amúgy nem hiszem, hogy a ló hibája. Az ilyen jellegű, tehát nem lovasbalesetek legnagyobb százaléke az ember hibájából történik. De úgysem fogjuk megtudni, hogy rossz helyen állt-t, hogy bántotta-e, hogy véletlen volt-e.

De nagyon ritkán annyira rosszindulatú egy ló, hogy megöli a közelében lévő embert. Volt már rá példa, de nagyon, nagyon ritka.

2011. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ma 20:26

Akkor kicsit szelektív a memóriád, mert határozottan ideges volt - nem csak arra kell emlékezni, amikor éppen nem.

2011. dec. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!