Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Származási lap, és útlevél...

Származási lap, és útlevél nélkül (nyilván már a szállítás is lehetetlen de) versenyen egyáltalán nem indulhatunk?

Figyelt kérdés
Sütése sincsen!
2011. dec. 5. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Szóba se állnak veled. Ugye bizonyos oltások, tesztek igazolása kötelező -> ezt csak útlevélbe tudod megtenni -> útlevelet akkor kapsz, ha a lónak van egyedi azonosítása. A dolog másik része, hogy ugye licencet se tudsz rá akkor kiváltani. Stb.

Egyébként a szállítás a legkisebb gond, haverom évek óta lószállítással foglalkozik, belföldön még soha nem kérték tőle a ló papírjait.

2011. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. És kisebb versenyeken? Vagy sehol? Mindenképp felejtős?
2011. dec. 5. 14:37
 3/8 anonim ***** válasza:
max ha a saját lovardád indít egy fekete háziversenyt.. de miért nem sütöd be nullásra? a versenyzés költségeihez képest semmi
2011. dec. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha van a környéken helyi verseny ami amatőr szinten van megszervezve, ott indulhatsz. Én ügyességi versenyeken már voltam kétszer 2. és 3. helyezés egy sütetlen lóval. Az egyik rendezvényen 48 lóból lettem második, és ha meg kellett volna nézni a lovak származását, útlevelét, sztem a felének sem lett volna meg minden papírja, max sütése.
2011. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Remélem azért oltási könyve van!

A környékünkön szokott lenni pár haveri alapon rendezett verseny, többnyire ismerős lovasok gyűlnek össze és bízunk benne, hogy mindenki van olyan gondos gazda és beoltatja és féreghajtja a lovát legalább a kötelezőkkel. Szóval nem kérünk semmilyen papírt.


Viszont, amint valami hivatalosabb versenyre mész, útlevél nélkül le sem szedheted a lovat a szállítóból! Meg ha amatőr verseny van, akkor is kérhet a rendező lovi vagy a szervezők minimum egy oltási könyvet, de kérhetnek előírás szerint lóútlevelet is, ez tőlük függ. (Ez inkább akkor jellemző, ha sok az idegen lovas)


Most már asszem elfogadott a chippel való azonosítás, talán olcsóbb, mint a sütés, bár én jobb kedvelem az utóbbit, mert bármikor, bárhol azonosítható, viszont a chipet csak leolvasóval tudják beazonosítani.

Ha megvan a sütés, akkor kapsz egy igazolást a bélyegzésről. Kitöltöd az MLSZ oldalán található tulajdonosi és lóútlevél igénylő lapot, csatolod hozzá a bélyegzési igazolás másolatát és egy friss negatív teszt eredményét fertőző kevés vérűségre. Ekkor küldenek neked egy számlát, azt befizeted és jön az útlevél.


Ha versenyezni szeretnél ennyi költség belefér, ráadásul ha valami miatt el kell adni a lovat, szívesebben vesznek útlevéllel rendelkezőt, mint egy sütetlent. (én legalább is mindenképp)

2011. dec. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs hogy beleszolok, de a sütés helye mennyi ideig fáj a lónak?
2013. febr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ma már nem sütik a lovakat.
2013. febr. 22. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:
De sütik csak az sokkal drágàbb mint a chip.
2013. febr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!