Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi történhetett, miért nem...

Mi történhetett, miért nem megy már?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Kezdő szabadidomító vagyok, még nagyon az alapoknál járunk a lovamnál, a meghajlást gyakoroljuk egy ideje. Gyönyörűen ment neki eddig, aztán egyik napról a másikra teljesen megváltozott... Most már se almával, se semmivel nem megy, és tényleg nem tudom mitől, semmit se csinálok másképp, mint azelőtt. Mindig sok dicséretet kapott, egy kis nasit is, és látszott rajta, hogy élvezte, szívesen csinálta, tudta, mi a dolga. Most meg nyújtja egy kicsit a nyakát, aztán hagyja a fenébe. És tényleg egyik napról a másikra... Mi történt vele, miért nem megy már? :(

Kicsit aggódom, mert tudom, hogy ez nem normális, de fogalmam sincs, mi lehet a baj...

Légyszi normális válaszokat, tényleg csak nemrég kezdtük, és hirtelen tört meg az egész, nem tudom, mitől...


2011. dec. 5. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet "kicsit" már unja. Csinálj valami mást, az állatok előbb utóbb megunják a folyamatos ugyan azt csinálást. Még ha egy rakás nyalánksággal jutalmazzák.
2011. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
esetleg nem érte valamilyen kellemetlen élmény, miközben lent volt a feje? de az is lehet, hogy meghúzódott valamije, a meghajlás ugye nem egy természetes testhelyzet :)
2011. dec. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első:

Köszönöm, megpróbálkozom.


Második:

Igen, én is erre gondoltam, és ezért félek is... =/

De alapvetően viszont nem sánta, megy rendesen, szóval nem értem... Mi húzódhatott ott meg neki?

A másik viszont, hogy ezt a meghajlást répatornának is hívják, akkor azért csak nem olyan rossz... Mert elvileg csak megnyújtja neki a hátizmait, nem?

Egyébként semmi rossz nem érte, amikor lent volt a feje, ez tuti.

2011. dec. 5. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy megnyújtja a hátizmait, még meghúzódhatott neki valamije. Először is a szabadonidomítás előtt illik tisztességesen bemelegíteni a lovat. Nem írtad hány éves ló, milyen fajta. Mielőtt elkezded a szabadonidomító feladatokat, a lónak nem árt kapnia egy díjlovas képzést. Ha fiatal, akkor rá kell egy kicsit gyúrni a gimnasztikázásra. Persze nem erőszak a disznótor, nem muszáj, de ártani nem árt. Jómagam így csináltam, és a lovammal sosem volt baj. Amolyan díjlovas-szabadonidomító lennék.
2011. dec. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A bemelegítés tényleg fontos.

Egy apró kis fájdalom is elég ahoz,hogy a ló összekapcsolja,hogy a meghajlással fájdalom jár. A másik meg lehet,hogy tényleg unja :)Ne csináld 50x egymás után,tegyél közé egy kis hátralépést,engedd körre,sétálj vele egy kört. :)

2011. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek!
2011. dec. 6. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!