Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lehetek belovagló?

Szerintetek lehetek belovagló?

Figyelt kérdés
Csak szeretném leírni a történetem. Szóval 5 éve lovagolok és elég jól megy, már amennyire jól mehet. Nagyon szeretnék felnőtt koromban belovagló és lovas oktató lenni(és érdekelne a tenyésztés és a túravezetés is). A gond csak az hogy az oktató szerint ügyes vagyok és megcsinálok minden feladatot de csak hetente egyszer van lehetőségem lovagolni, ez pedig ha jól tudom csak a szinten tartáshoz elég, nem nagyon fejlődhetek. Még ugratni sem tudok. :( Azért persze nagyon hálás vagyok hogy legalább erre van lehetőségem, nem túl fényes Magyarország helyzete, legalábbis errefelé... De ennyivel van esélyem arra hogy egy ilyen veszélyes és nehéz szakmába fogjak?
2011. dec. 7. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetni lehetsz, de erősen lebeszélnélek. Magyarországon ma nem nagyon lehet belőle megélni, úgy nem, hogy mellette családot, házat stb akarsz. És persze a munkaadók elvárják a lovászmunkát stb. szóval napi 12-14 óra munkával fogsz keresni feketén alig valami pénzt. Nem éri meg, inkább tanulj ki egy normális szakmát, és maradjon a lovaglás hobbi. Hidd el, nem olyan vicces lovakkal dolgozni...
2011. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt így interneten keresztül nem lehet látni, sem véleményt mondani, de szerintem nem. Legalábbis a jelenlegi tudásod alapján egészen biztosan nem. Ha belovaglót hívnék a lovamhoz, akkor is minimum elvárás, hogy fel tudjon mutatni egy Rajtengedélyt és egy edzői bizonyítványt. És ezzel valószínűleg nem vagyok egyedül, aki belovaglót hív, az komolyan is gondolja, és nem hobbilovast keres fel "reméljük jól tud lovagolni" alapon.


Lovasoktatóit nem tudom hogyan szerezhetsz, szerintem azért ahhoz is kell egy rajtengedély...

2011. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szép álom, de Magyarországon csak lovazásból megélni nem lehet. Max hobbi szinten kis zsebpénzt tudsz vele keresni, hogy belovagolsz lovakat. Szóval legyen egy jó szakmád, aztán majd lovagolhatsz.


Oktatóihoz nem kell tudtommal versenytapasztalat, csak rajtengedélyszintű lovastudás, ami valljuk be szakág függő, mert pl egy távlovas vizsgán nem kell ugratni, elég ha meg tudsz lovagolni pár patanyomfigurát mind3 jármódban.

Viszont, ha edző szeretnél lenni, oda már kell a versenytapasztalat is.

Belovagló úgy lehetsz, ha először megcsinálod a 2 éves lótartó-lótenyésztő OKJ-s képzést és erre jön rá plusz 1 év belovaglói.

2011. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az oktatóihoz valóban nem kell versenymúlt, de a felvételin ugrani is kell a lóval - ráadásul idegen lóval, amit ott kapsz. Szóval annyira azért nem egyszerű. Edzőihez már versenytapasztalat szükségeltetik.

Belovaglónak tanulhatsz pl. Bábolnán, de lebeszélnélek, amit előttem írtak, az igaz: nincs rá kereslet ma Magyarországon és nem is fizetik meg.

Én kértem segítséget olimpikon!! militarylovastól egy ló belovaglásával kapcsban, egy hónapig dolgozik vele 20 ezerért. Szerinted? És ő valóban klasszis, nem véletlenül őt kerestem meg.

Nekem szakedzői végzettségem van, sok év versenytapasztalatom több szakágban, eredményeim is akadnak, de nem tudnék belovaglásból megélni. Saját lovaimat, esetleg tanítványokét belovagolom, ha segítséget kérek, akkor csakis nálam magasabb tudásútól, lásd az előbb leírtakat.

Sima belovaglói végzettséggel trágyát lapátolhatsz feketén egy lovardában, ez biztos. Sajnos ez a helyzet.

Inkább szerezz olyan szakmát, amivel valóban lehet pénzt keresni és a keresetedből futja arra, hogy rendesen lovagolj, esetleg akár saját lovad legyen.

2011. dec. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de addig még van 3-4 évem és hamarosan kezdek ugratni. Külföldön lehet kereslet ilyesmire? Egyébként főiskolára szeretnék menni, már ki is néztünk néhányat.
2011. dec. 8. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!