Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell vágtázni?

Hogyan kell vágtázni?

Figyelt kérdés

Aki tud, le tudná írni, h mit kell közben csinálni?

Tudom h nem nagyon lehet leírni de h mit kell közben szórítani, szóval aki tud az gondolom le tudja vezetni.

Az edzőm azt mondta h túl gyors már az ügetésem, ezért vágtázni tanított de rögtön leestem. Azóta picit tartok a dologtól, és nem is csináltam azóta.

Szóval ha vki tud leírná h hogyan kell és némi bíztató szónak is örülnék :)



2011. dec. 8. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
a térdeddel és a comboddal szorítasz közben és a derekaddal követed a ló mozgását,a kezed felállított öklökkel összeteszed a mar fölött.És ami a legfontosabb ,hogy válts edzőt mert ez így nem jó ahogy tanítja!Ha nem kielégítő az ügetésed akkor nem lenne szabad vágtáznod még pont ezért mert ez lesz az eredménye! Bíztatásként azt tudom mondani,hogy sokat kéne futószáron gyakorolni a helyes ülést (ügetésben) és csak utána vágtázni tanulni ha így csináljátok akkor sikerülni fog!
2011. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, küldtem is a mancsot :)

Az a baj h picit megrémültem az esés miatt, azóta nem voltam, hát nem kicsit estem... először azt mondta h futószáron kapaszkodjak a nyeregbe és utána rögtön el is engedett h akkor mehetek, csak több ló volt a karámba, az enyém szerintem megijedt mert akkor estem le amikor mellém ért egy másik h leelőzzön. És hát egyedül karámban még nem igazán ment a dolog :/ No meg nem akart vágtázni azt rúgott hátrafele, erre ostorral indította be, picit paráztam :/

2011. dec. 8. 13:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lett volna szabad elengednie,ez az ember valószínű,hogy tombolán nyerhette a szaktudását(egyre több az ilyen) keress egy hozzáértő edzőt szerintem.
2011. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Merre laksz? haátha tudunk egy jót ajánlani, mert ez tényleg nem jó!
2011. dec. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pest megyei vagyok, Tököl, Szigethalom, Szigetszentmiklós, ilyenek okék, de messzebbre is elmegyek.
2011. dec. 8. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:
sajnos én arra nem tudok, de biztos lesz valaki itt, aki tud jó helyet ajánlani!
2011. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hali! én tudnék ajánlani egy jó lovardát: az M0-s mellett 21-es Lovarda ez a neve..Szigetszentmiklós-Csepel körül van..még csak 1x voltam de nagyon jó volt :D
2011. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!