Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A tenyészkancákat lovagolják?

A tenyészkancákat lovagolják?

Figyelt kérdés
A nagyobb ménesekben mihez kezdenek a tenyészkancákkal, csak arra hagyják, hogy csikójuk legyen, vagy lovagolják is. meddig lovagolják, ha lovagolják. a nagyobb ménesekre gondoltam. Ahol én lovagoltam, ott a tenyészkancákat is lovagoltuk. helyes ez?
2011. dec. 9. 02:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyobb ménesekben jellemzően nem. Két oka van, egyrészt ha van 50-100 ló, akkor azt elég nehéz napi szinten lelovagolni. Másrészt feltehetőleg vannak olyan tenyészkancák, aki kiemelkedőek, így jobban megéri velük foglalkozni, őket általában lovagolják, versenyeztetik is. De ugye a tenyésztésről azt kell tudni, hogy sok állat közül a legtöbb átlagos lesz, csak pár kiemelkedő, ezért kell sok tenyészkanca, akik lényegében csak a szaporulatot produkálják (persze a fajtastandardre náluk is figyelnek jobb helyeken).
2011. dec. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk volt egy tenyész kanca. Eladtuk. Nagyon szép Nóniusz volt. Tenyészszemlés volt. Szép volt mindene de olyan rohadt feszes volt a jobb oldalára hogy elvitt jobbra. Nem lehetett vele mit kezdeni. A tenyészkancák jobbára tenyészetre valók.
2011. dec. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze,érdemes őket lovagolni csak nem sport szerűen ,sok munkát nem érdemes tenni beléjük.Ellés elött a legfontosabb lovagolni,mozgatni őket mert akkor sokkal könyebben ellik meg.
2011. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jó képességű igen..

És azért általában ménesekben vannak mert könnyebben ellenek ha mozognak de ezt nyulbarát leírta ;)

2011. dec. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak érdekességképpen említem, hogy már lovaknál is van lombikbébi program. :) Vagyis, ha van egy aktívan versenyző kanca, akkor leveszik tőle a petesejtet, megtermékenyítik, és az embriót beültetik egy olcsó gazdakancába aki megszüli. Így nem esik ki a versenyzésből a kanca, és évente több "csikója" is lehet. A művelet mondjuk nem olcsó, így tényleg csak nagyon menő kancáknál éri meg.
2011. dec. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!