Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A rövid vágta végre hajtásához...

A rövid vágta végre hajtásához muszáj támaszkodni a lónak?

Figyelt kérdés

Egy olyan lovat lovagolok, aki nem tud támaszkodni. Valószínűleg a rossz belovaglás miatt van, de azt mondta edzőm, hogy ne erőlködjek nem fog támaszkodni. Mondta edzőm, hogy volt már, hogy a segédszárból is kitépte magát!

Meg hát elég rövid is a nyaka, a vastagságához és a testéhez képest.

Szóval lehet röviden vágtázni támaszkodás nélkül, úgy hogy mégse úgy nézzen ki, mintha ki akarnám tépni a száját? Vagyis hogy ne nézzen ki hülyén?


2011. dec. 9. 16:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Igen lehet. Amúgy sem kézzel kell visszafogni, úgyhogy alapból nem szabad úgy tűnnie sem, hogy téped a száját. Csak külső szár finoman megtart, belső húz-enged-húz-enged, ha próbál rohanni egy kicsit, akkor jobban meghúzod a derekadat, kicsit határozottabb lesz a szársegítség.


Nekem sem szokott támaszkodni, mégis tudunk röviden vágtázni.

2011. dec. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem! Hát nem rohan hanem inkább leáll. Nagyon nehéz felpörgetni :) Értem köszönöm!
2011. dec. 9. 18:46
 3/17 anonim ***** válasza:
Az első nagyon nagy hülyeséget írt ezt felejtsd el! A támaszkodás mindennek az alapja enélkül nem használja a ló a hátulját ebböl kifolyolag az elejére esik,na már most a rövid vágtának az a lényege ,hogy szépen függöleges ,tarkóval,egyenletes támaszkodással megtartsa magát a ló és hátulról dolgozzon + valamenyire felfele "pattogosan" mozogjon.Támaszkodást mindenn lónál el lehet érni ,van amelyik átengedőb és van amelyik kevésbé de meglehet tanítani,ez mindennek az alapja!
2011. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát akkor a környezetembe valószínűleg mindenki béna mert még senkinek se sikerült. Addig eljutok hogy keresse a zablát de ahogy szárra akarom igazítani és egyre rövidebbre veszem a szárakat úgy emeli a fejét is! Nem tudom hogy próbálkozzak akkor ezzel, mert lendület elértével sem hajlandó sem sehogy. Pedig nem vagyok már kezdő!
2011. dec. 9. 20:30
 5/17 anonim ***** válasza:
Le kell nyújtatni hosszú száron mélyre így be erősödik a háta és feltudja majd adni,amíg átejtett háttal megy addig nem is fog tudni támaszkodni,ha rövid száron összecsíped akkor csak feszengeni fog és nem lesz bizalma a kézhez.De amíg ilyen alapvető idomitási problémákkal kűzdötök addig felejtsd el a rövid vágtát,nagyon messze jártok még tőle.
2011. dec. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Igaza van a második válaszolónak. Olyan nincs hogy egy ló nem támaszkodik, és keress másik edzőt ha ilyen hülyeséget mond, hogy inkább ne is foglalkozz a támaszkodással! Ezt nem görénységből mondom, de az az edző aki ilyet mond, annak még bőven van mit tanulnia.

A támaszkodás az alap, támaszkodásban tudja a ló elenedni magát, lazán megcsinálni a feladatok, így kerül a súlypontja hátra, ettől fejlődik az izomzata.

Persze meg lehet csinálni a rövid vágtát úgy is hogy kifeszül a ló, az elejére esik és egy csúnya, ütemhibás, feszes feladat lesz, de ez a cél?

2011. dec. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Alapvető fogalomzavar, mármint az edződ részéről. Szívesen elbeszélgetnék vele arról, hol és hogyan is jutott a képesítéséhez... A rövid vágta ugyanis egy komoly feladat a lónak is, lovasnak is, a mikéntjét olvashatod nyulbarát válaszában, nem ismétlem. Az edződ ezek szerint a lassú vágtát nevezi rövid vágtának, márpedig a kettőnek nem sok köze van egymáshoz. Lassan vágtázni egy iram, a rövid vágta pedig egy speciális díjlovagló feladat. Persze mit is remélek, sajnos láttam én már "lovasedzőt" aki terepen kiadta az utasítást, hogy a kanyartól a hídig rövid vágta, aztán ahogy kiértünk a kanyarból, szinte rögtön ott volt a híd, szóval nála a rövid alatt távolságot kellett érteni...

Visszatérve, ha nincs tisztességes edződ, nem fogod megtanulni sem a szárra állítást, sem a rövid vágtát, sem hasonlókat, de azon nem aggódnék, hogy hülyén fog-e kinézni, ahol ugyanis olyan edző van, aki maga sem képes egy lovat szárra lovagolni, ott vélhetőleg a tanítványok sem, szóval nem leszel egyedül, ne aggódj. De talán keresned kellene egy másik helyet.

2011. dec. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ti azt se tudjátok kit szidtok! xD Honnan jött az, hogy az edzőm szerint a lassú vágta a rövid vágta? Ki mondott ilyet? De mondja, hogy támszkodtassam a lovat, az összesnél mondja, de ennél nem. És itt nem az edzőmmel van a gond. Az edzőm egy nagyon szakképzett ember, régóta van már a szakmában és nem egy alibi oktató. Azt mondta: "Ez a ló nem fog támaszkodni, ne is erőlködj!" Mástól is kérdeztem. Lovasoktól akik régóta lovagolna. Könnyen beszéltek azokkal a lovakkal a háttérben akik rendesen be vannak lovagolva és akiket rendesen is lovagolna. Könnyen mondják azok akik olyan lovakon lovagolnak akiknél a max. idő a fél óra és ellazul a háta, és szárra áll.

És xD Szárra tud állítani egy lovat. De nem lehet, képtelenség én se tudnám elképzelni, hogy ez a ló támaszkodik.

2011. dec. 10. 17:08
 9/17 A kérdező kommentje:

Jó nézzük máshogy!

Felültetnek erre a lóra. Azt mondják nem fog támaszkodni. Egy profinak se adta be a derekát aki már több mint 40 éve van a szakmában mint versenyző és felsőfokú edző.

Egy olyan ló aki nem fogja neked leadni a fejét ha hosszú szárat adsz neki max. akkor ha már végeztél a vágtával és odaadod aszárakat. Ja és egy héten csak kétszer lovagolhatnád de egész héten nem ül rá senki!

Mit csinálnál a edzésen, az elejétől a végéig! Na ezt ki is írom kérdésnek!

2011. dec. 10. 17:12
 10/17 anonim ***** válasza:
Kedves tőled ,hogy vizsgásztatsz minket...Én nem tudom milyen profi lovas lehetet az aki nem tud egy szaros támaszkodást elérni a lónál,ez hülyeség értsd már meg ,hogy ez alap szintű dolog egy haladó lovas is megtud oldani egy ilyen apró problémát, egy profi 40 tapasztalattal meg pláne! Nézük csak én mit csinálnék:A besétáláskor csinálnék vele combra való engedéseket,kígyóvonalakat ,sok kézváltást,átléptetést (ezektől ellazul)áthajlítgatnám jobbra-balra.Ha ezekkel meglennék elkezdeném az ügetést hosszú száron folyamatos előrelovaglás mellett lenyújtatni,sok kézváltás,ügetés-lépés átmenet,4 ívű kígyóvonal beiktatásával.Ha ezzel is megvagyok előkészítem a vágta feladatokat,sok előre-vissza feladat,kiskör stb, csinálok vele sok vágta-ügetés átmenetet (ettől is beleenged),figyelek rá ,hogy mikor felveszem ügetésbe ne "akadjon el az átmenetbe" így megmarad az ütem és elkezdi magát megtartani a helyes támaszkodási ponton.Ha mindent megcsinált ,hosszú száron leügetem és sok levezető feladatot csinálok vele Pl nagykörök,átlóváltás.Nem tudom ti hogyan csináljátok ha tudsz rakj fel videót,lehet ,hogy csak nem vagy vele elég határozott.
2011. dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!