Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinálnál az edzésen?...

Mit csinálnál az edzésen? Hogy érnéd el nála a támaszkodást? Részletesen leírva, mert nagyon kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés

Van egy ló, akiről azt állítják, nem tud és nem is fog támaszkodni bármit csinálsz. Felültetnek erre a lóra. Azt mondják nem fog támaszkodni. Egy profinak se adta be a derekát aki már több mint 40 éve van a szakmában mint versenyző és felsőfokú edző.

Egy olyan ló aki nem fogja neked leadni a fejét ha hosszú szárat adsz neki max. akkor ha már végeztél a vágtával és odaadod aszárakat. Ja és egy héten csak kétszer lovagolhatnád de egész héten nem ül rá senki!

Mit csinálnál a edzésen, az elejétől a végéig?!

Amúgy a ló hajtós és nem kell visszafogni.


2011. dec. 10. 17:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Egyébként ezt egy profibbnak kell csinálni, és nem megy egyik napról a másikra. viszonylag hosszú idő gyümölcse. sajnos amelyik ló már idősebb és nem lett neki megtanítva eléggé ez a támaszkodás téma, nehezen fog újra rászokni. És úgy, hogy egy héten 1-2x ül rá valaki, nem fog tőle támaszkodni. ezt minden nap kéne csinálni.. a lovaglás megtanulása se megy egyik pillanatról a másikra. bízd rá egy "profibbra"
2011. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

jah és ha egy profi se bírja rendesen megcsinálni, szerinted mi innen hogy nem is látjuk a lovat, se semmi, hogy magyarázhatnánk el? egy profi csak jobban tudja, mint mi.

a támaszkodás nem olyan, mint amikor odaadod neki a szárakat, bízd rá egy profira

2011. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Köszi, de én nem elhantolni szeretném a problémát hanem megoldani. Nem ráülni egy olyan lóra aki súly hatására lerakja a fejét mert van ilyen. Ha rábíznám a profibbakra tudod mi lenne?? A sajátjuk az lovagolnák és ez a ló megint egy évig magába állna a karámba. Meg se lett neki tanítva nem hogy visszaszoktatni.

10 éves!

2011. dec. 10. 17:30
 4/34 A kérdező kommentje:
De nem azt akarom hogy én nekem segítsetek a saját magam részéről megoldani, hanem azt szeretném ha ti felképzelnétek magatokat erre a lóra és csinálnátok egy edzést, vagy tegyük fel rendszeres lovaglással hogy érnéd el mert én elképzelni nem tudom!
2011. dec. 10. 17:32
 5/34 anonim ***** válasza:
39%

Figyelj, nem vita miatt írtam. Én nem képzelem magam senki helyébe, mert ismétlem: NEM LÁTTAM A LOVAT! Vagy rábízod egy profibbra vagy oldd meg, ennyit tudok mondani.. Egyáltalán a te lovad az a ló? Mert ha igen, mi baj lenne, ha az a felsőfokú edző kijár hozzátok és megmutatná vagy valami?

Nálam is így van.

2011. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
57%
Ha csak heti két alkalmam van vele foglalkozni, akkor elfelejteném, mert nem fog menni. Ha rá tudok szánni legalább heti 5 napot, akkor elkezdeném a nulláról, futószáron, mintha csikó lenne. Amúgy pedig ajánlom a lovasakadémia sorozatból Az elrontott ló utóidomítása c. könyvet.
2011. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Így most látatlanba nem tudok segíteni, sajnálom
2011. dec. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Nem figyelj! Éppen az hogy ne képzeld magad senki helyébe hanem úgy hogy te ülsz fel a lóra! És az edzőm mindig ott van!

Hát sejtettem hogy ezt fogjátok mondani hogy lehetetlen.

Nem nem az enyém csak én lovagolom.

Köszönöm a könyvet amit ajánlottál!


Amúgy olyan nehéz beleképzelni magad egy olyan lóra aki nem akar támaszkodni?

2011. dec. 10. 17:45
 9/34 anonim ***** válasza:
A másik kérdésednél leírtam nézd meg ha érdekel.
2011. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Gabka ötlete nem rossz, próbáljátok meg csikóként idomítani az alapoktól! Viszont ez nem heti két alkalmas meló, minden nap foglalkozni kell vele. Menj ki minden nap, feltételezem, hogy a pénz miatt jársz csak kétszer. Viszont kimenni szerintem kimehetsz minden nap, főleg ha csikóként alapoktól elkezditek az idomítást, akkor még ráülni sem kell az elején... Szóval beszélj az edződdel, vagy valaki tapasztalt lovassal, és hozzátok össze! Semmi sem lehetetlen.:)
2011. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!