Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tegnap este megellet a pónink,...

Tegnap este megellet a pónink, de késő vettük észre, és a kis csikó a burokban megfulladt. Mit csináljunk a lóval?

Figyelt kérdés
Sajnos, pedig már nagyon nagyon vártuk,egy gyönyörű fekete csődör csikó született.Az anyja azóta is keresi,sír utánna.Óriási a tőgye a kancának,és nem engedi,hogy fejjük.Félek,hogy tej lázt kap.Mit csináljunk vele?
2009. máj. 16. 15:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
HÍVJ ÁLLATORVOST MONDJUK!!!!!
2009. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
b*sszus ha nem tudod mit csinálj ilyenkor lóval akkor ne tarts...mondjuk hívj állatorvost.
2009. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

azoonal hij dokit hozzá,ad majd neki valmi injekciot amitöl elapad a teje.

hoyg nem vettétek észre hoyg megszült?

ismerösömnek s vannak lovai,de ö mndig ha közeledika szülés akkor otthon marad pár napra és figyeli,addig megcsinálhjha alovak körüli munkálatokat,és közben ott van ha vaalmi van.

2009. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
ne haragudjatok hogy nem a kérdésre válaszolva írok, nem is értek annyira az állatokhoz csak az jutott eszembe hogy egy lónak miért van szüksége emberi segítségre hogy megszüljön? vagyis a burokból kiszedni hogy meg ne fulladjon mint ahogy a szegény kiscsikó járt. nem éltek mindig emberi közelségben a lovak, akkor hogy oldották meg az ilyeneket? ezt nem értem
2009. máj. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Hívj dokit, gyógyíttasd meg az állatot, aztán add oda valakinek.
2009. máj. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Ne bántsátok már a kérdezőt! Én eddig 3 csikó születésén "voltam" ott, de csak eggyet sikerült tényleg elcsípnem! Ugyanis a lovak pont akkor szoktak elleni amikor nincs ott senki se. Mi is 15 percenként látogattuk este a kancát de általába mire a következő ellenőrzésre kimentünk már szépen megvolt a kiscsikó. Annál, aminek láttam a születését, szerencsére annál sem volt semmi gond, semmi komplikáció.


A kárdezőnek pedig: igen állatorvost kéne hívni, ő biztos többet tud segiteni mint mi így a távolból.

2009. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hívj állatorvost tényleg kezelni kell a lovat, hogy ne gyulladjon be. Jó lenne hideg vizzel borogatni, vagy legalább slagal hűteni.

De hívd ki a dokit.

2009. máj. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem az a baj, hogy nem volt ott a szülésnél, hanem az, hogy nem természetes reakció az állat egészségének féltésekor egy állatorvos felkeresése legalább telefonon...
2009. máj. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen,hívtunk állatorvost,amikor még nem ellet meg,baszott kijönni megnézni.A lovat már hasason vettük a gyereknek,és az előző gazdája azt mondta,hogy áprilisra várható a csikó.Erre fel máj 15.-én született meg.Hívtam tegnap újra az állatorvost,ő azt mondta,hogy majd elapasztja magának a tejet.Úgyhogy nem vagyok ennyire HÜLYE!Csak arra gondoltam,hogy itt a nagyokosok,akiknek van lovuk,többet tudnak mondani.Akik TAPASZTALTAK e téren!A többiek lekezelő bunkó viselkedésére abszolút nem voltam kíváncsi!Ja,és mi is fél óránként néztük a lovat,Éjszaka ellet meg,de mi sem leshettük percenként.De bisztos a nagyokosok,ott feküdtek volna vele a ló ólban,április eleje óta.Igaz?Akik normálisak voltak,azoknak nagyon köszönöm a választ.
2009. máj. 17. 10:22
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja,és ez volt a 3. csikója,mindenki azt mondta,hogy szépen megellik magától,ha ott ülünk vele,úgy sem fog.Úgy érzem,hogy ez nem a mi hibánk volt.
2009. máj. 17. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!