Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha több szakágban kívánok...

Ha több szakágban kívánok versenyezni, akkor célszerű több lovat venni más-más szakágra? Vagy a kisbéri tényleg olyan jó, hogy szinte bármely szakágban megállná a helyét?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 06:47
 1/9 A kérdező kommentje:
vagy esetleg angol telivér?
2011. dec. 11. 06:48
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szintig lehet egy lóval több mindent csinálni, de ahogy nehezednek, specializálódnak a versenyfeladatok, úgy kell egyre inkább egy irányba elmenni a ló képzésének.

A kisbérivel - persze egyedfüggő is a dolog, nem minden kisbéri lesz extra képességű ugróló, de akad köztük szép számmal - lehet ugratni, lehet díjlovagolni, lehet militaryzni, de ha komolyan akarod csinálni a több szakágat, akkor több lóra lesz szükséged, ezek akár lehetnek kisbériek is, de egy ló csak egy speciális feladatot fog tudni teljesíteni.

Bizonyos szintig van átjárhatóság a szakágak között, sőt, pl. egy militarylovat időnként el szoktunk vinni ugróversenyekre is, mert sokat tanul vele, vagy akár díjlovaglóra, érdemes is, csak azt ne várd, hogy lesz egy lovad, akivel B3-A1-ben díjugratsz (vagy följebb), közben kétcsillagon militaryzol meg zenés kűrt nyomsz díjloviban, mert az nem fog menni.

2011. dec. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2011. dec. 11. 08:14
 4/9 anonim ***** válasza:
A kisbérivel csak jól járhat az ember! :)
2011. dec. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy gyerekversenyen ahol annyi a díjlovaglás, hogy csinálsz két kiskört, meg az ugróban van három ugrás, oda elég egy ló. De el tudod képzelni, hogy az egy méter magas nyakú beadott fejű spanyolul-lépkedő ló majd rámegy az 1.40-es ugrásra?:D Mert én nem. Egy ideig oké, de később nem igazán..
2011. dec. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
vannak military lovak amik 3szakágban versenyeznek: terep, díjugró, díjlovagló. de ezek a lovak csak 3évig hasznéálhatók mert szétkúrják mindenket...
2011. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A military és a díjugratás hasonlít szerintem, vagyis az ugrás jegyei fellelhetőek mindkettőben, de tényleg nem tudom elképzelni, hogy egy folyamatosan összeszedett ló vígan ugrálja az akadályokat...
2011. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan lovam ami nagydíj szintű díjló és ebben az évben 140-en idnultam vele. Ez egy oldenburgi. Persze erre nem minden fajta alkalmas, de egy alapszíntű tudást minden ló, szinte minde szakágból el tud sajátítani.

Valamint általában a sportlovak, sok szakágra alkalmasak és díjlovagolni se a "vastag nyakú" lovakkal szokás.

2011. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Oh. Hát persze és akkor az embernek 30 lova lenne?? Vegyél egy kisbérit, egy sportlovat, egy furiosot, vagy egy nóniuszt ezek álltalában alkalmas a legtöbb szakágba.
2011. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!