Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a legkiegyensúlyozottab...

Melyik a legkiegyensúlyozottabb lófajta?

Figyelt kérdés
Hobby lovas vagyok most kezdtem,m de szeretnék majd egy sajátot és szeretném tudni h melyik a legalkalmasabb erre?
2011. dec. 11. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármelyik... Nincs olyan, hogy legkiegyensúlyozottabb lófajta, a ló személyisége szerintem leginkább a tartásától és gondozásától függ, persze van egy alapszemélyisége mindegyiknek, az arabok általában raplisak, én egy sodrottat , kisbérit, vagy valami ilyet ajánlanék.
2011. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

A hidegvérű lovak :D

Most kezdted, azt se tudod, hogy melyik fajta milyen.

Na majd akkor amikor tényleg lovat akarsz venni akkor majd tudni fogod, hogy mi legmegfelelőbb. Most mire akarod nézni, Futószárazásra? Jóhogy ilyen lovat keresel, mert ezen nem félnél, de ez nem így megy. Ilyen ló nincs, max azzá lehet tenni, ezek nem gépek hogy ne ijedezzenek majd hogy ne bakoljanak hogy és hogy állandóan a te igényeid szerint működjenek. Ebben ez a szép, ez az élvezetes. Különben az egész lovaglás nem lenne élvezhető ha olyan lenne a lovad hogy mindent megcsinál a legkisebb pöcre, még ha azt rosszul adod is neki. Így ez a ló is unalmas, mert te egy állaton lovagolsz nem egy gépen.

2011. dec. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem meg majd akkor lehet izgalmas dolgokat kezdeni a lovaddal, ha megbízható és kiegyensúlyozott, előbb nem. Az a minimum, hogy mindenki ezt várja el a lótól, és ennek elérésére törekszik.

Amúgy Kérdező az egyedre koncentrálj, mert meglepődhetsz. A legnyugodtabb, legengedelmesebb ló egy arab telivér volt, amivel eddig találkoztam. Mély szakadékok mentén vitt el, és mindig vigyázott ránk, nem ijedezett, hanem a biztonságra figyelt. Ehhez képest az arabok fajtaleírása úgy szól, hogy tüzes és menős. :) Sőt, az egyik legrosszindulatúbb ló is egy arab telivér volt, egy dühös kanca. :) Sok múlik az örökölt idegrendszeren, és a környezeti hatásokon (élettér, társállatok, emberek, nevelés-belovaglás módja, munka/élmények, ügyelés a fájdalmat nem okozó, méretben passzoló szerszámokra) is, a fajta csak útmutató, de sem a küllemre, a mozgásra, sem az egészségre, sem a természetre nem garancia.

Ha mégis nagyon szeretnél tudni néhány ilyenről, akkor valószínűleg a legtöbb sportlóról azt fogod olvasni, hogy kiegyensúlyozott, nyugodt, bátor lovak; én viszont ellenkezőleg, ilyeneket sorolok ide: kabardin, quarter horse, fríz, stb. A western és a hegyi lófajtákat, illetve a nem küllemre, hanem együttműködésre és kitartásra tenyésztett, szívós egyéb fajtákat ajánlom és imádom elsősorban. :) De mivel pont a viselkedésért csak viszonylag kicsi mértékben felelős a genetika, így a fajta, szerintem is jobb, ha elfelejted ezt. Ugyanis sajnos valószínűleg nem olyan helyen találod meg a kiszemelt fajtát, ahol hozzáértően, nagy gonddal bántak vele, és akkor hiába lett volna esetleg születésekor kivételesen csodás természetre potenciál benne...

2011. dec. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!