Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megutálhat a lovam a sarkantyú...

Megutálhat a lovam a sarkantyúért?

Figyelt kérdés
A lovam nagyon hajtós, ezért egyszer felvettem egy sarkantyút. Nagyon gyökér volt velem. Neki akart vinni a kitörőknek, ágaskodott és bakolt. Még rosszabb volt a tempó mint amúgy. Tudom hajtani sarkantyú nélkül is de a sarkantyú sok mindent megoldana a lovaglásomban is. Szóval nem vettem fel többet. De most újra arra gondolok hogy fel veszem és nem érdekel hogy mit össze fog hisztizni, de attól félek hogy ez hatással lesz a kapcsolatunkra. Attól félek hogy meg fog utálni, és az egész lovaglás témát. Vagy csak hozzá kéne szoktatni??
2011. dec. 12. 15:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Sarkantyút általában segítségadások pontosítására használunk, nem pedig hajtós lóhoz. Ráadásul aki nem tudja használni, az csak árt vele.
2011. dec. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Előbb utóbb meg kell tanulni nem? Senki nem profin kezdi, vagy te már profi voltál a sarkantyú használatba amikor először felvetted? Igen az előre hajtási segítségekben!!
2011. dec. 12. 15:12
 3/22 anonim ***** válasza:

Engem megtanítottak sarkantyút használni, mivel díjlovaglásban a fordulatok pontosításához hasznos eszköz.

Ennek ellenére sima edzésen nem is használom, nem szeretem.


Amikor hajtós a ló, rá kell jönni, hogy miért az, és az okot kiküszöbölni, mert egy idő után sarkantyúra is közömbös lesz.

2011. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Az első válaszolónak teljesen igaza van!Sarkantyút csak a "tompa oldalú) lovaknál szokás használni (jó esetben) .Ha rossz az előremenési kedve akkor elgondolkoznék azon,hogy nincs/nem volt e sokat kézzel rángatva,lovagolva mert legtöbbször ez a kiváltó ok ilyen esetben.
2011. dec. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az ok megvan nem elég határozottak a segítségeim. Azt hiszem erre kell a sarkantyú nem? Hogy határozottak legyenek. Ráadásul most hogy csizmát használok még jobban eltompultak, de a kérdés az hogy megutálhat-e?
2011. dec. 12. 15:30
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen tompa oldalú...
2011. dec. 12. 15:30
 7/22 anonim ***** válasza:
A kérdésre a válasz, igen megutálhat. Ráadásul nem arra akarod használni a sarkantyút amire konkrétan való. Az előbb már írtam, ha ez a probléma, egy idő után sarkantyúra is közömbös lesz, akkor mihez fogsz nyúlni?
2011. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Baromi rosszul hiszed, de ezt már előttem is érthetően megmondták. A sarkantyú tompa (általában szétrúgdosott, tehát rosszul lovagolt) lovakhoz van, semmi köze a határozottsághoz! És mint ilyen, meg kell tanulni a használatát. Nem véletlenül akart ledobni a ló, az egyértelmű jele annak, hogy rosszul használod a sarkantyút. Neked addig nem szabad felvenni, míg egy edzővel ezt a hibádat nem korrigálják...
2011. dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ő az egyik aki ajánlja már régóta!
2011. dec. 12. 15:49
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem sarkantyúra van szükséged, hanem meg kell tanulnod lovagolni. Ha határozatlan van, akkor sarkantyúban is határozatlan leszel, annyi különbséggel, hogy azzal már komoly sérüléseket is okozni fogsz a lónak.

És nem a lóban kell mindjárt keresni a hibát. Előbb rendesen megtanulni lovagolni, és a lóból is megpróbálni kihozni a lehető legjobbat.


Nyilván nem jókedvében ágaskodott meg bakolt, nagy sancom van rá, hogy nagyon nem jól használod a csizmasegítségeket, egy sarkantyúval meg még szét is szurkálod az oldalát...

2011. dec. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!