Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek aki 2 éve lovagol,...

Szerintetek aki 2 éve lovagol, (jól lovaglástól annak lehet már lovat venni?

Figyelt kérdés
Mert van egy nő, akinek lova van, és csak két éve lovagol. Szóval hogyha például 2 éve lovagolnék nagyon jól, akkor nekem is lehetne lovam?
2011. dec. 12. 15:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
azaz jó lovaglástól függetlenül..
2011. dec. 12. 15:39
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Te, ha életedben nem lovagoltál, akkor is lehet lovat venni, akár 100at is, azt ugyanis pénzért osztogatják nem tudásért. Sőt, még úgyis lehet lovat venni, hogy se lovagolni se kocsizni nem akarod, csak ellegelget magának a mezőn.
2011. dec. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

miért ne lehetne?

hugom tavaly karira kapott lovat, 6 éves volt, pedig előtte lehet nem is látott lovat :D most kezdett el lovagolni, majd belejön

2011. dec. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Komolyan??Könyörgött? vagy mit csinált?
2011. dec. 12. 15:52
 5/14 A kérdező kommentje:
én egy évig lovagoltam csak abbahagytam és már most fél éve megint elkezdtem lovagolni. Szóval így már másfél éve lovagolnék..Az ég-világoN SEMMIVEL nem tudnám őket rávenni, mégha a saját pénzemből is fizetném..
2011. dec. 12. 15:58
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Pénz kérdése. Van, aki tizenéve lovagol profi szinten, mégsincs saját lova, mert nem tehetik meg. És van, aki kiejt valamit a száján, és máris megkapja.


Bár nem tudom hány éves vagy, de ahogy az utolsó mondatodból kivettem, még a szüleiddel élsz. Na most azt illik tudni, hogy egy ló több száz ezer forint, vagy póni, vagy csikó, de kezdőnek egyik sem való, a póni már méretben is csak kisgyerekeknek, és csak egy ideig való, a csikó meg külön kategória, ahhoz tényleg érteni kell. Szóval ha egy olyan lovat akarsz, ami körül nincs semmi zűr, az több százezer forint lesz. Tegyük fel, hogy nagynehezen összegyűjtesz 300ezer forintot, és veszel egy lovat. Mi lesz vele? Nem üldögél a polcon. Az egy dolog, hogy egyszer megveszed a lovat drágán, de kell neki felszerelés, de még ha nem is akarod lovagolni, csak hogy legyen, akkor is ennie és innia kell. Ha otthon tartod, lehet olcsóbban megúszod a tartását, mint egynéhány lovardában, de a kaját akkor is előre kell megvenni, ahogy a szalmát is, szóval az egyszerre lesz óriási kiadás. Ha pedig lovardában tartod, ott vidéken is a legolcsóbb havi 30ezer forint. Ezen kívül doki, kovács, még ha nincs is patkolva, körmölni muszáj. Szóval nagyon sokba kerül, arról ne is beszéljünk, hogy neadjisten kólikázik, egy kólikaműtét kapásból fél millió(!) forint. Szóval saját ló azoknak való, akiknek van bármikor elszórandó fél millájuk, és úgy gondolják, hogy szeretik a lovakat. Szóval van aki megkapja simán, van aki meg nem. Hiába szednél össze pénzt egy lóra, nem megvenni sok, hanem eltartani...

2011. dec. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Most 2 év alatt mi számít "jó lovaglásnak"? Itt már az első embernek is aki az utcáról betéved egy pár 100-ezerért már kinyalják a seggét és anyi lovat kaphat amenyit csak tud venni ,nem számít a tudás meg az sem ,hogy milyen szar lesz a lónak ,hogy egy olyan valaki viteti a seggét vele minden áldott nap aki a tudatlansága miatt szinte csak ártani tud neki.Itt már csak az a lényeg ,hogy valakinek ezért cserébe megteljen a zsebecskéje,a körülmények az utolsók .A kérdésre a válasz összefoglalva:igen.
2011. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

2. válaszoló vok

igazából nem könyörgött, mert a fater kezdte belé beszélni, hogy milyen jó is lenne ha megtanulna, közben amúgy is akart lovat venni, befektetés céljából

aztán be lett adva hugomnak, h a jézuska hozta :D

egy jó vérvonalú ló minimum 1 milla, és a havi tartása (hacsak nincs saját tanyátok) kb 80-100-ra jön ki

2011. dec. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
én a lovaimon tanultam lovagolni. most lovaglok 2és fél éve. rajtengedélyre készülök, sok edző dícsérte az ülésem. miért ne lehetne?
2011. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Amúgy tisztában vagyok az ilyen dolgokkal, hogy etetés itatás, nyereg, lószerszámok, lótakarók meg stb, meg a pénzzel is. nekünk nem az a baj hogy nincs pénzünk, hanem az, hogy a szüleim , legalábbis apu nem engedi mert nem biztos benne, hogy tényleg tudom e a dolgokat., de én tudom, mert már egész életemben profi lovas szerettem volna lenni és szeretnék is. másrészrõ kiskorom óta gyũjtöm a pénzem és minden ünnepre pénzt kaptam, szóval.. meg gondoltam ha valaha veszel lovat gyerekkoromban, akkor nem 100 meg 200ezrekért veszek, mert az edzõ azt mondta, az olyan ló nem jó. például én olyan farmon lovagolok, ahol minden ló szinte 3millió,, és van egy ló, aki12millió volt. és mégmaga az egész terulet, és összesen 40 ló van kb. de azt már én is tudom, hogy nem mostanában fogok venni lovat, hanem csak3 év múlva talán
2011. dec. 13. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!