Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Imádok lovagolni de sajnos félek?

Imádok lovagolni de sajnos félek?

Figyelt kérdés
Imádok lovagolni de több dologból rájöttem h tériszonyom van. Legutoljára felültem és könyörögtem h engedjenek le mert előjött ez az iszony és ha menten nem szálhattam volna le ott bőgöm el magam. Ha rágondolok úgy vagyok vele h csak mehetnék már, de amikor meg ott vagyok pánikolok. Hogy győzzem le ezt az iszonyt és az esés gondolatát? Nagyon-nagyon szeretnék lovagolni ismét. Remélem értették nagyjából a mondanivalómat :/
2011. dec. 13. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...Nekem is tériszonyom van...

Bár mondjuk lovon ülve nem félek.Hány éves vagy?

2011. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha fokozatosan szoknál hozzá? Először csak egy pónira ülnél, utána egy kisebb lóra, aztán egy kicsit nagyobbra.. Már ha ezt meg lehet tenni ott, ahova jársz. Vagy az is jó lehet, hogy azért sem szállsz le.
2011. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ülj fel kisebb lóra. Egy 175 cm-es lovon kezdtem a lovas pályafutásomat. Póni nem volt, csak nagy ló. Amúgy én is tériszonyos vagyok, de lovon sosem jött elő.


Most leegyszerűsítem a válaszomat: gyakorolj tovább, ne hagyd abba. Inkább rövidebb ideig, és lassabb tempóban, de gyakorolj, fokozatosan szoktasd magad hozzá és ELMÚLIK! Nem megy minden egyik napról a másikra. A lovaglás nagyon szép és jó dolog, és élvezni kell, nem szorongani miatta. Szóval első dolgod az, hogy megszokd a fenti magasságot.

2011. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj h régen lovagoltam most újrakezdtem de már sírnom kellett h leszáljak az elején, mert kb megmozdult a ló. 21 vagyok. A hirtelen mozdulatoktól ha felkapja a fején teljesen szivrohamot kapok. Ha rám jön ez a roham nem bírok fentmaradni :/
2011. dec. 13. 18:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Ülj fel egy kisebb lóra, pónira :) Sokkal közelebb van a föld, és a gondolat is megnyugtat, hogyha esetleg esel, akkor fél méterről alacsonyabban. :D

Ha már kislovon, pónin nem félsz, fokozatosan lehet fölfelé haladni. :)

2011. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Az nem baj, ilyen nagyon sokkal megesik, hogy sokáig nem ül lóra és utána előjönnek az ilyen dolgok. Ne keseredj el, mert ez teljesen természetes. A megoldás: n e h a g y d a b b a!!!! Gyakorolj tovább! Ahogy tovább folytatod, úgy nő majd az önbizalmad is. Addig viszont nagyon szar lesz, de mondom, ne hagyd abba. A félelem nem tart örökké!
2011. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Mert "elvárosiasodtál". Nem foglalkoztál semmi olyannal ami elemelkedett volna a földtől. A ló még csak nem is magas.

Olyan mintha egy kocsi tetejére másznál fel. Te magától a lótól félsz nem a tériszony tör rád. Ez nem magasság. Előbb a lóval kéne megbarátkozni, sok időt tölteni újra velük a földön. Mozogni a ló körül. Patát kaparni, leápolni, legeltetni, lemosni, patát zsírozni, kikefélni a sörényt és a farkat, futószárazni. Aztán ha hozzá szoktál újból az állathoz, felülhetsz rá. Fontos hogy kialakíts egy lóval egy kapcsolatot, és hogy bízz abba lóba és ne idegen legyen neked. És hogy aló se tekintsen rád idegenként, hanem ő is kötődjön hozzád valamennyire!v

Fontos a kölcsönöm bizalom! :)

2011. dec. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsónak igaza van h mintha felvettem volna ezt az elöl harap, hátul rúg, ha fent vagy ledob szisztémát. Igyekszem mert nagyon várom h újra úgy legyen mint régen. Egy eséssel fejeztem be a lovaglást és kicsit visszajött sa dolog.
2011. dec. 13. 19:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Bátorság és csak azért is csináld, győzd le a félelemet. Én így voltam esés után, alig mertem felülni, aztán elkezdtem félni a bakolástól meg mikor hisztizett a ló persze egyre többet estem. Akkor elhatároztam, hogy nem félek és határozott voltam és nem is történt semmi baj, ma már élvezem ha hisztizik alattam a ló, mert egy kihívás. Szóval ezt máshogy nagyon nem lehet, vagy elhatározod hogy csinálod és semmi sem tántorít el vagy félelemmel lovagolsz ami nem jó, mert a ló megéri és "játszik" veled.
2011. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félsz akkor idejében hagyd abba a lovaglást, mielőtt a félelemed miatt komolyabb baleset érne! Égészen pontosan értem a mondanivalódat, csak azt nem értem, ha beismered,hogy ennyire félsz, akkor miért erőszakoskodsz magaddalAzu nem kellene állítanod, hogy imádsz lovagolni, mert ez eleve nem igaz, hogy lehet valamit imádattal csinálni, amikor közben reszketsz, hogy mi fog történni, ha leesel. Nem akarlak elkeseríteni, de ezt a nagyfokú iszonyt egyetlen módon fogod legyőzni, ha nagy ívben kerülöd a lovat, vagy netán valakinek bizonyítani akarsz ?!
2012. márc. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!