Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a jobb? Az ha az ember...

Mi a jobb? Az ha az ember folyamatosan más lovon ül, vagy ha inkább 1 lovat lovagol állandóan?

Figyelt kérdés
Egy darabig oké hogy kell a változatosság hogy tapasztalatot szerezzen a lovas, de ha már ült vagy 100 lovon, akkor már nem árt meg neki, ha rászokik egyre ugye?
2011. dec. 14. 16:15
1 2
 1/11 tetris ***** válasza:
7%

Mi a jobb? Ha a ló hátán mindig más úl, vagy inkább az, ha mindig csak egyféle fenék nyomja?

Ki tudja?

2011. dec. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Most nem a lovak szempontjából kérdeztem, hanem lovagolni tanulás, a lovas szempontjából.

Az nekem egyértelmű, hogy a lónak az a jobb, ha minél kevesebb lovas lovagolja, és lehetőleg jól.

2011. dec. 14. 16:31
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Jobb, ha különféle lovakon lovagol az ember. Ha sokáig egy lovon ül, rátompulhat.
2011. dec. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És akkor akinek sajátja van?
2011. dec. 14. 16:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mindig őt lovagolja, kiismeri már, nem tud neki újat mutatni a ló. Hobbi szinten ezzel nincs is semmi probléma, de aki versenyszinten szeretné űzni, annak rendszerint az edzője más lovakat is lovagoltat vele.
2011. dec. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig másikon... Vagyis egy ideig. Akinek saját lova van, nyilván azt lovagolja, bár van, akinek pl több van, vagy lovagol még lovakat a sajátján kívül. Azért jobb, ha KEZDŐként különböző lovakon ülsz, mert megtanulsz mindenfélét kezelni, megtanulhatsz mindent helyesen. Gondolok itt arra, ha elkezdesz egy birkatürelmű halálosan nyugodt lovon lovagolni, és soha nem is ülsz másikon, akkor egy bakolást vagy esést nem éltél át. Több tapasztalatot tudsz szerezni különböző lovakon, az egyik ilyen, a másik olyan.

Gondolj csak bele, melyik a jobb? Ha egész életedben egy barátod volt, és csak vele álltál szóba, vagy van nagyon sok barátod, vagy aki csak haver vagy ismerős, de mégis jobban kiismersz tulajdonságokat... Na ki a jobb emberismerő? Aki alig áll szóba emberekkel, vagy aki sokmindenkivel ismerkedik, beszélget?


Akinek sajátja van, annak tapasztalata is (jobb esetben), szóval neki már nem kell azt tanulni, hogy milyen tulajdonságú lovak vannak, és el sem rontja a lovát azzal, hogy nem tudja, hogyan kezeljen különböző helyzeteket...

2011. dec. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre gondoltam én is, már ültem jónéhány lovon, hosszabb-rövidebb ideig, és most egy sajáton gondolkodok, viszont ha megveszem, csak nagyon-nagyon ritkán ülnék másra.
2011. dec. 14. 18:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Jobb az, ha mindenféle lovat kipróbálsz. Ahány ló, annyi féle jellem, viselkedés, szokás. Ami az egyik lónál gond nélkül megy, lehet a másiknál már sehogy sem. Fiatal csikóknál is más szokások vannak, ahogy egy felnőtt, vagy öreg lónál is. Akkor nem beszélve arról, hogy milyen az, ha kancát lovagolsz, vagy heréltet, vagy netalán egy tüzesebb mént. Nem muszáj csak életkorban és nemben különbözniük. Ha 10 db 8 éves kancát lovagolnál, azok között is mindegyiknek mások volnának a szokásai. Nagyon jó az, habár kellemetlen is, ha több lovat lovagolsz. Megtanulsz jobban odafigyelni, és különös hangsúlyt fektetni a segítségekre, és nem elsősorban a lóra. Megismered ez által a lovak viselkedését, és jobban meg is érted őket. Tapasztalatnak első osztályú. Utána, ha ezeken mind végig jutottál, akkor maradhatsz egy lónál is. Annak is van nagyon sok előnye. Hozzád szokik a ló, és te hozzá, rendesen kialakulhat a kapcsolat a lovaddal. Sokkal jobban fog rád hallgatni-jobbik esetben.
2011. dec. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazából már vagy 10 lovardába jártam, mindegyikben ültem az összes lovon, és volt egy, ahol folyamatosan cserélődtek a lovak. Ott egyiket sem ismertem igazán, viszont tényleg ültem mindenfélén, kancán, herélten, ménen, ATV-n, arabon, félvéren, pónin, kisbérin, lippen....Csikón, belovagolton...

Szóval így ilyen irányú tapasztalat már van :)

2011. dec. 14. 20:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Először minél több lovat lovagolsz annál jobban megtanulod a lovak nyelvét. Annál jobban kitudod ismerni a lovakat minél többet lovagolsz. De ha már elég sokat lovagoltál, és sok lovon ültél, és már elég tapasztalt vagy akkor már vehetsz egy lovat is, és azzal kialakíthatsz egy kapcsolatot.

De vétek az kezdő időt egy lóra szánni, mert akkor..szóval azt fogod magadról hinni hogy tök jó vagy, de felültetnek egy másik idegen lóra, rájössz hogy semmit se tudsz a lovakról. Nem elméletben. És tudod mi a legszebb, hogy én ha felülök egy lóra, azonnal lejön a személyisége. Nem tudom megfogalmazni, szinte érzem az egész lovon a más nézőpontokat, a más gondolatait. Mint ha csak egy másik ember lenne, egy teljesen más személyiséggel találkozok.

2011. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!