Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet tenni? Hogy lehet...

Mit lehet tenni? Hogy lehet így lovagolni, mozgatni a lovam?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok boldog tulajdonosa egy anglo-arab lónak. Egy álom vált valóra azzal, hogy őt lovagolhatom, és foglalkozhatom vele. Nagyon szívós és menőkés, ami nem lenne probléma... jó időben. A baj télen kezdődik amikor a pálya és a terep is egy kész jégpálya. Annyira csúszkál, pedig levesszük a patkókat. Csikózablával lovagolom, puha szájú, és nagyon jól reagál a segítségekre, de nagyon menőkés. A gond ott van, hogy az izgágasága miatt a rossz téli talajon el is estünk. Először csak letérdelt, de volt, hogy össze vissza csúszkáltak a lábai. Nem tud óvatosan menni. Nagyon veszélyes így neki is és nekem is, hogy nagyon csúszkálunk.
2011. dec. 15. 06:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg kicsit lemozgatni futószáron? Ha nincs egy futószáraskörnyi jó talaj se nálatok, akkor trágyakör?
2011. dec. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Marad a karám, ha jó a talaj, vagy keresned kell olyan részeket terepen, ahol mehet. Amúgy nekem is vannak arabjaim, igazán menőkések, de ha pocsék a talaj, akkor nem a menőke a fontos, le lehet mozgatni lépésben-ügetésben is, legfeljebb tovább tart. Te vagy a főnök, neked kell a tempót diktálni, ha te lépni akarsz, akkor bizony a lónak lépnie kell és kész.

Keress erdei utakat, ott jó szokott lenni a talaj, igaz, száguldozni ott sem lehet, de könnyű vágtákra ideális.

2011. dec. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg esetleg a sarkas patkó jó lehet. A sarkakat csak akkor kell becsavarni amikor lovagolod. Ha nincs benne sarok, a lyukat érdemes betömni vattával, illetve nem árt, ha van mivel kipiszkálni, meg menetfúró is kellhet, ha nagyon telirakódik sárral.


Vigyázni kell ilyen talajon, ismertem olyan lovat, akinek brutál módon eltört a lába, úgy szétcsúszott terepen. ->kolbász.. :/

2011. dec. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mi vídiás patkót használunk !!!! időtől,évszaktól függetlenül!!!!!
2011. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az milyen?
2011. dec. 15. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a patkósarkakat ajánlanám. Azokkal jól bele tud kapaszkodni mindennel, nem fogtok csúszkálni.

Viszont az a bokszban nem maradhat rajta, csak a munka idejére.

2011. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!