Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Attól még hogy kemény egy...

Attól még hogy kemény egy angol nyereg nem biztos hogy feltöri a ló hátát ugye?

Figyelt kérdés
Van egy jó kemény nyergünk, de csak azt tehetem rá, mert ez a sajátja. De nem merek alá más nyeregalátétet tenni csak filcet ( [link] pontosan ilyet) mert attól félek hogy a vékonyabb anyagtól feltörik a háta. A marját nem érné el mert magas a markamrája, de félek hogy a nyeregpárnák keménysége miatt feltörik a háta. Lehetséges ez??
2011. dec. 17. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld olajozni mert fel fogja törni a ló hátát!
2011. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval simán a keménység feltörheti a hátát?
2011. dec. 17. 15:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. :S
2011. dec. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor jó hogy nem raktam alá vékony nyeregalátéteket, így is van egy fehér folt a szép fekete hátán az nem tudom hogy melyik nyeregtől lett. Csak az a baj hogy a filc nehezen szárad és néha kicsit nyirkos /nedves!
2011. dec. 17. 15:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor szerezzetek be még egy filcet, vagy szivacsot a nyereg alá.

De ha tökéletesen illik rá, akkor az, hogy a bőr nem pihe-puha nem lehet gond serintem.

2011. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy gondot okozhat. Ha jól fekszik a ló hátán, megfelelő a markamra is, akkor nem lenne szabad, hogy feltörje. Csak kemény, vagy maga az anyaga durva, szakadt, nem sima?


A biztonság kedvéért tehetsz alá ahogy előttem mondták filcet, vagy kettő nyeregalátétet, vagy szőrmét. Attól még nem lesz semmi baja.

2011. dec. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is filcet használok, mert mást nem merek rárakni. Nem nem durva anyagú, fényes kemény bőr. Nincs kiszáradva nem azért kemény, inkább maga az anyag nem egy puha dolog és nincs kitömve a nyeregpárna annyira. Olyan merev.
2011. dec. 17. 16:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Próbáld ki a nyeregemelő párnát (bárányszőr). Nagyon jól védi a lovad hátát, és kizárod annak a kockázatát, hogy a lovad hátát feltörje.. Nem hiszem, hogy tényleg feltörne, de ha aggódsz miatta, akkor próbáld ki. Veszteni nem fogsz vele.
2011. dec. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!