Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Februárban veszek lovat,...

Februárban veszek lovat, miket érdemes megnézni rajta?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindent, vigyél magaddal egy szakértőt is, ő tudja.
2011. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyen kérdést tettél fel, akkor mindenképpen vigyél magaddal egy hozzáértőt, és/vagy egy állatorvost!


Amúgy:

- jelleme (bent az istállóban hogy reagál a tulajra, idegenre, kint karámban könnyen meg lehet-e fogni, vagy úgy kell bevadászni),

- mozgása (nem sánta-e, nincs-e akármi furcsa a járásában),

- orra, szeme tiszta-e, nem szuszog-e, nem recsegnek-e az ízületei

- patáit adja-e, azok milyen állapotban vannak (sokat kólikázó lónak pl vízszintesen egyenes vagy hullámos csíkok vannak a szaru anyagában)

- milyen úgy általában a tekintete, arckifejezése, szimpatikus-e neked,

- karórágás, szitálás, más rossz szokása van-e

- nem kórosan sovány-e (ha szar helyről veszed, és kevés a takarmány, tél végén sok a sovány ló, de azért egy kórosan sovány állat feltűnik)

- útlevele/származási lapja, sütése rendben van-e

- vakcinázása, féreghajtása le van-e papírozva

- ha van régi sérülése, ami látszik (pl bliszterezés nyoma), azzal el tud-e számolni a tulaj, vagy próbálja elsumákolni

- előéletéről minél többet megtudni

- ha más lovakkal lesz együtt tartva, azokkal kijön-e, vagy nagyon balhézós típus

2011. dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már bocs, de mióta foglalkozol komolyan lovakkal? Úgy értem napi rendszerességgel, sok utánaolvasással, minden velük kapcsolatos teendő teljes elsajátításával?

Mert ha elég ideje, akkor elvileg nem szabadna, hogy ilyen kérdésed legyen.

Ha pedig nem foglalkozol elég régóta velük ahhoz, hogy meglásd, ha valami nem stimmel, akkor nem biztos, hogy eljött az ideje a lóvásárlásnak.


És ezt nem fikázódásból, meg mittudomén miből írom, hanem neked és a lónak is jobb lesz, ha felkészültek vagytok.

Ha megveszed, akkor viszont minden jót nektek, és sok sikert!

2011. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: lehet, hogy ezeket nagyjából ő is tudja, de azért sokkal biztosabb, hogy megkérdezi, hátha valamit még nem tud, stb. Amúgy kérdező amiket 2-vel előttem leírtak+ha viszed az edződ, vagy oktatód, ő jól fog tudni mindent.
2011. dec. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy állatorvost tervezek vinni,a többit megnézem én.

Mivel nagyon szép ló és látszik hogy jó helyen van tartva,ezért nem lesz probléma vele,szerintem:)

Régóta lovagolok,de valahogy soha nem értettem mi alapján választják a lovakat,lehet hogy én vagyok a h*lye:D

Azért köszönöm a válaszokat,

a pontokba szedett hozzászólást kinyomtatom vagy megtanulom:D

2011. dec. 18. 09:55
 6/6 anonim ***** válasza:

"...ha van régi sérülése, ami látszik (pl bliszterezés nyoma), azzal el tud-e számolni a tulaj, vagy próbálja elsumákolni..."


Mi az a bliszterezés?

2012. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!