Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért vágtáznak így ezek a...

Miért vágtáznak így ezek a lovak? Csak nekem hintalószerű?

2011. dec. 17. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert vannak lovak akik így vágtáznak. Fontos hogy nyugodt, állandó ütemű könnyen kiülhető vágtája legyen. Ezt hívják "felhőcske vágtának" mert olyan könnyed. Az én lovam is így vágtázik mégse voltizs ló. :)
2011. dec. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ. :)

csak olyan 'furcsa' nekem na mondjuk én a fogatlóhoz vagyok szokva.. :D

2011. dec. 17. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a rövid, összeszedett vágta.
2011. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól még hogy egy vágta összeszedett nem biztos hogy ilyen könnyeden fog vágtázni. Az ilyen lovakat nagyon sokáig képzik és nagy odafigyeléssel választják ki!
2011. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Összeszedetten megy, talán picit lassabban mint sima vágtában, de állandó a tempó, gondolom így a tornászoknak is könnyebb, mint full galoppban álldogálni meg emelgetni a másikat..:)
2011. dec. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert ez a nyugodt, puha, de ütemes vágta kedvez a tornászoknak, a voltizslovasoknak. A voltizslovakat nagyon erősen szanálják, a legfontosabb, hogy megfelelő jármódjaik legyenek, és ilyen puha, könnyed, nyugodt vágtát tudjanak produkálni. Általában kiöregedett díjlovakból válogatnak, de tulajdonképpen a lényeg, hogy a vágtájuk megfelelő legyen.
2011. dec. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!