Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy ló, amit lovagolok....

Le Roy kérdése:

Van egy ló, amit lovagolok. Nagyon kemény szája van, nem miattam. Jelenleg vékony pálcás zablával megyünk, de szeretném puhítani a száját. Gumis pelhalmal elérhetek valamit?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért egy feszítővel akarod lovagolni? Hiába gumis, attól még feszítő. Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy durvább zabla helyett kapott egy kétszer tört csikózablát és egy martingált. Sokkal jobban reagál, nem kell vele veszekedni. Sok ló a durva kéz és a zabla elől menekül. Először próbálj ki egy finomabb zablát.
2011. dec. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég értelemszerű, hogy a ló száját puhítani puha zablával lehet, nem keménnyel. Amikor ugyanis arról beszélünk, hogy kemény a szája az enm azt jelenti, hogy nem érzi a puha zablát, hanem azt, hogy a rángatás miatt megemelkedett az ingerküszöbe, ezért nem reagál kis erőhatása. Ha viszont elvárjuk tőle, hogy kis erőhatásra is reagáljon, akor egy idő után meg fogja tenni. Ezt persze jóval könnyebb mondani, mint végrehajtani, sok időt igényel, és a lovasnak is felkészültnek kell lennie.
2011. dec. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, h őt fogatolják is. Előttem vékony egyenes feszítőzablával kocsizták. Kapott 2xtőrt csikózablát, szerintetek mennyit ért. Semmit. Alig tudtam megfogni vele, irányítani, meg, felejtsem el. Aztán próbáltam vastag pelhalm zablával, hamar eldobtam, mert ha élesre állítottam, majdnem h felágaskodott. Akkor vettem neki ezt a vékony pálcás zablát. Ez jó,kezdi rágni a zablát lovaglás közben. DE, jobb lenne neki egy vastagabb zabla. Ezért kérdeztem, h szerintetek ezzel elérhetek valamit?
2011. dec. 19. 12:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Drágaság, szerinted berakod neki a csikózablát és másnapra csoda történik?! Frászt, ez hónapok, akár évek munkája is lehet, míg felpuhul a szája.

A válasz pedig továbbra is nem, nem lesz puha a szája a kemény zablától.

2011. dec. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én voltam az első: A ló amit lovagolok "hattyúszárú" feszítővel van kocsizva, mert annyira megy, ha lazul az istráng szárral húzza a kocsit, mással nem lehet megfogni. Viszont lovagláskor tök más, szépen veszi a csikózablát, viszont volt meló vele rendesen.
2011. dec. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem bejött egy arabomnál a gumis pelham, de nem feszítőre csatoltam, hanem összekötővel öszefogtam az alsó és a középső karikát, abba csatoltam a szárat. Abszolút problémamentesen lehet vele lovagolni, simán meg tudom fogni, szárra tudom lovagolni, teljesen bevált.
2011. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A hattyú zablát kocsiban lecseréltük tört pillangós zablára. Ennyit engedett a gazdája, azon vagyok, h kocsiban is rendes fogatos zablával (nem feszítő) fogatolja. Csikózablával nem két napot lovagoltam. A jelenlegi zablájával elértem azt, h habos lesz a szája, vagyis valamennyi bizalma van a zabla iránt már. De szeretném vastagabb zablával lovagolni. Ami neki sokkal kényelmesebb lenne.
2011. dec. 20. 09:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Gabbka77 köszönöm szépen. A megállításnál vannak problémák, hiába próbálom csípő meghúzással megállítani, plusz finom szársegítségek, amikor tépnem kell a száját, h kissé reagáljon.
2011. dec. 20. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!