Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok az Epona spanyol...

Mit gondoltok az Epona spanyol lovasiskoláról és a lovaglási stílusukról? (többi lenn)

Figyelt kérdés
A kérdésem az ihlette, hogy egy parellis lány ócsárolni kezdte a lovas sportot, és az Epona spanyol lovasiskolát is, mondván nagykantárral lovagolni lókínzás és azok a feladatok amiket ők megcsinálnak az úgy szintén! Az az érdekes, hogy nem csak ő az egyetlen szabadonidomító aki így gondolta. Ha belegondolunk az Eponában szakképzett lovasok vannak és nem kezdők. Ha nagykantárt is használnak akkor sem tépik vele le a száját. Nem venném figyelembe ha csak egy személyről lenne szó de elég sok szabadonidomítótól hallottam hasonlót. Lhet zabla nélkül lóbarátabb de szerintem ők tudják használni a nagykantárt a zablákkal és nem csak a zablán múlik a lovaglás. Nem tudom hogy értethetném meg velük hogy ettől még nem lesznek lókínzók.
2011. dec. 20. 07:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Ők ilyenek én is zablával lovaglok de alig használom és ha ezek a 'lovasok' tudnának normálisan lovagolni tudnák hogy nem a zablával hanem a csizma és testsúly segítségekkel (kéne) adni a lónak mindig mindenhol a segítségeket!
2011. dec. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hát szerintem előbb üljenek rá egy lóra az epona spanyol iskolaában és utána mondják meg h mi a baj a nagykantárral . A szabadidomitás jó de megnézném h egy csikóval h boldogulna kantár nélkül :/ meg hát nem hinném h rángatnák a ló száját vagy az már rég ledobta volna őket ... a szabadidomitás jó de nem hinném h egy ló ugyanolyan kapcsoltra lenne képes mint zablával . de ez csak az én véleményem :) de ezért most nem fogom elitélni semelyik félt sem , ők ugy teszik a dolguk ahogy tudják zablával vagy nélkül
2011. dec. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!