Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Istállók padlózatához milyen...

Istállók padlózatához milyen anyagot érdemes használni?

Figyelt kérdés
ami nem annyira drága, de mégis megfelel a céljának
2011. dec. 21. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nagyon sok minden fel van sorolva. Én mondjuk a fakockára és az állított téglára szavaznék a folyosón, a boxokba pedig préselt gumilapokat helyeznék. Te döntöd el mire futja.

2011. dec. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Nézegettem én is de annyi féle van már, hogy nem lehet választani. Nem mindig a legdrágább a legjobb vagy van hogy felesleges olyat venni. Mit gondoltok melyik válik be legjobban?
2011. dec. 21. 09:18
 3/5 anonim ***** válasza:

attól, függ, mennyire lesz használva. ha csak este állnak bent, jól aláalmozva a beton a legolcsóbb, legkönnyebben tisztán tartható.


ha sokat vannak bent, akkor a fakockát tennék be, az még viszonylag olcsó


a tégla elég drága, a sima kisméretű falazótégla egyébként is szétfagy. a gumi baromi drága, és az alatta levő részt lehetetlen fertőtleníteni. a döngölt agyagot semmiképp ne válaszd, simán szétkaparják a patkolt lovak.


szóval bárki bármit mondd, sztem beton + jó sok alomszalma

2011. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
dolgoztam olyan helyen, ahol gumi van, baromi nehéz takarítani, elcsúszkáltak, és bement alájuk a trágya.
2011. dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk állások vannak az istállóban, igaz csak éjszakára vannak benn ilyen időben, nyáron meg csak az a napi 1-1 óra amíg kajálnak. Maga az istálló alja beton, viszont van rajta egy fa padozat, ami a ló fara fele lejt és ezen gumiszalag. Így jó, mert nem a hideg betonon állnak, könnyű tisztítani, aztán ha az ember akar rá még tud szalmát tenni.

Van egy hozzáépített box is, annak tégla az alja, elég tartós, csak egy helyen kellett cserélni pár darabot, mert a pacc kaja közben állandóan kapált az elejével, amin vas volt.


Nekem azok a "gumitéglák" szimpatikusak, a közöket ki kell fújni valami vízzáróval és nem kerül alá víz. Meg a lónak is puha.

2011. dec. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!