Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindenki fél néha a lovától?

Mindenki fél néha a lovától?

Figyelt kérdés

Jó lovas ismerőseimen látom néha, hogy tartanak a lovuktól. Tényleg nem egyszerű lovakról van szó, csak furcsa hogy az ember a saját lovától fél...

Mással is van így?


2011. dec. 21. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Velem igen.Nekem is van 2 lovam.Szeretem őket hallgatnak rám meg minden de néha félek tőlük.

Valószínű azért van mert még ha nem is félünk tőle meg hallgatnak ránk de akkor is van bennük állati ösztön.Aztán attól éppen lehet tartani,hogy rosszat csinálsz a ló lerúg az intenzívosztályra.

Néha még a legjobbak is követnek el hibát.Alovaknál is ez van.Ösztön meg az embereknél is.

2011. dec. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én nem félelemnek mondanám, de attól, hogy szeretsz egy lovat, még nem bízhatsz meg benne teljesen. bármikor megijedhet, lehet egy rossz mozdulata.. rám is rámjön a gyomorgörcs, mikor a "lovaslánykák" egy szál ostor nélkül, szabadon mozgatják az istállógőzös bolond lovakat a körkarámban.
2011. dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk az enyémet én is ostor nélkül mozgatom, ha gáz van, a futószár vége is elég szokott lenni...Bár igazad van, lehet hogy túlságosan megbízok benne ilyenkor. (viszont nincs ostorom :) )
2011. dec. 21. 13:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem félek a lovaktól, méghozzá önveszélyes szinten nem tartok tőlük. Az se jobb, elhiheted, egyszer ha hibázok lehet sikerül majd szétverniük a fejem...
2011. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kell egy egészséges (és biztonságos) "távolság". Nem bízhatsz benne vakon, mert ha pl mögötte állsz, és ő nem tudja, tegyük fel nem lát, mert a vakfoltjában vagy éppen, és valamitől megijed, rárúg, téged meg ki Kenyába, akkor hiába nem akart rosszat, mégis ez lett a vége. Tudnod kell, hogy mit "tehetsz meg" a lovaddal, és hogy hol az a határ, amit tudatosan NEM lépsz át, például nem bújkálsz a hasa alatt...
2011. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha ismered a lovad, akkor tudod, hogy mire számíthatsz nála, és mivel van egy 500-600 kg, ezért nem mindegy az, ha rálép a lábadra, vagy egyszerűen csak picit megránt. Nem félni kell, hanem a lóhoz mérten kell viselkedni.


Amúgy én is sokszor azt tapasztalom, hogy a lovasok nagyon sután bánnak a lovukkal. Természetesen nem kell verni azt a lovat, de a kellő határozottság azért szükséges. Vigyázni kell rá, de nincs cukorból!

Láttam már olyat is, hogy egy csaj hozta be a legelőről a lovat, vagyis inkább a ló a csajt, az meg csak beszél hozzá, hogy "ne siess úgy, ne menj arra", ahelyett, hogy megfogná, és nem engedné, hogy a ló arra rángassa, amerre akarja.

2011. dec. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az már rég rossz ha a saját lovától fél valaki...

Te vagy a főnök akármilyen stílusban vagy ezt már megtanultad!

2011. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszer ijedtem meg tőle, mikor balhézott. Futószárazás közben befele, rám rugdosott, meg ágaskodott, meg ilyenek.

De ott valami baja volt.

Ha félek, inkább azért, nehogy baja legyen. Volt már olyan hisztije is, mikor azt hittem fáj valamije...

2011. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Soha nem féltem a lovaimtól,és most sem félek.írták az előző válaszolók is,hogy a határozottság nyílván kell,ha ez megvan,nincs mitől félni.

Egy egészséges ló egyébként nem 500-600 kiló...inkább 600-700.(csak kiegészítés)

Félteni egy állatot pedig természetes,tényleg nincs cukorból,de ha hozzánő az emberhez nyilván félti.

2011. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!