Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovas szakmák vannak?...

Milyen lovas szakmák vannak? (lovasrendőr meg ilyesmik)

Figyelt kérdés
Lótenyésztő kilőve (anyumék nem engedik :/
2011. dec. 22. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Lovasoktató/edző, lovasterapeuta, lovász
2011. dec. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lovász, lótenyésztő-mérnök (egyetemi képzés), lótartó-lótenyésztő OKJ-s, állatorvos (nagy állatokra szakosodva), belovagló, ménesgazda (FSZ-képzés), lovasoktató, edző

Ezek jutottak eszembe. Sajna a lovazásból nem nagyon lehet megélni itthon. Viszont a németeknél, osztrákoknál megfizetik.

2011. dec. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, megfizetik Németországban, de ott sokkal szigorúbb feltételek mellett lehet valaki lovas edző pl. Csak olyan lehet edző, aki már a versenypályán is bizonyított, nem beszélve a képzettségéről. Szoktak különféle lovardák közti versenyeket rendezni, hogy megállapítsák, hogy ki milyen edző, mennyire képzettek a lovasok, és a lovak. Ráadásul ők nagyon precízek, és nem sumákolhatják el az oktatást. Persze vannak kivételek, de hamar híre megy, ha egy edző nem úgy dolgozik, ahogy azt a lovas társadalom elvárja.


lovasrendőr, belovagló, lovász, lótenyésztő, lovas oktató, lovas terapeuta, állatorvos külön lovakra szakosodva, ménesvezető, lovastúra vezető, kovács, csontkovács lovaknak, stb.

2011. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ezek tök jók. De pl: a ménesgazda is olyan hogy vagy bejön vagy nem, így a belovagló és edző is :/.

De azért utána nézek.. :)

Esetleg tudtok olyan intézményeket (iskolákat) ahol ezzel foglalkoznak?

Amúgy alap szinten (cavalettiig lovaglok, de inkább szőrén szoktam, fogathajtó versenyen pedig már részt vettem 1× 2. helyezést értünk el :)(Ja és a lónak meg nekem is első verseny volt))

2011. dec. 22. 14:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom van olyan is hogy kifejezetten ló vagy állat masszőr, bár ez Magyarországon nem túl ismert és általában nincs is rá kereset sajnos.

Ezen kívül: lovas magazinok dolgozói (fotós, újságíró...), lovas polgárőr

2011. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Németországgal nem pont az edzőre gondoltam, mert lovászként vagy istállómesterként annyit kereshet mint itthon egy mérnök. Igaz melózni kell keményen, de adnak kaját, szállást és ezen felül tisztességes fizetést is. Akár képzésben is résztvehetsz kint, akkor feljebb is léphetsz.
2011. dec. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen nem lenne rossz kimenni de ahhoz kellenek kapcsolatok is..

Igaz van még időm gondolkozni de már csak 1,5 év és középsuli. :/

2011. dec. 22. 17:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Lovas középiskolákra gondolsz?

[link]


itt írja is, hogy milyen lovas szakmák vannak.

2011. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Németországgal nem pont az edzőre gondoltam, mert lovászként vagy istállómesterként annyit kereshet mint itthon egy mérnök. Igaz melózni kell keményen, de adnak kaját, szállást és ezen felül tisztességes fizetést is. Akár képzésben is résztvehetsz kint, akkor feljebb is léphetsz.



Azt azért tegyük hozzá, hogy napi 12-14 órát kell melózni, mint lovász. Azt nem mondhatnám, hogy úgy fogsz élni, mint egy kiskirály. Nyelvtudás az alap, de ez mellé még más is szükségeltetik. Ausztriában és Németországban is voltam kinn, valamint Hollandiában egy rövidke ideig.


Azt is vedd figyelembe, hogy mennyire jók a munkalehetőségek az adott területen, és mennyi szabad munkahely van. A "lovazás" nem épp a legjövedelmezőbb szakma, valljuk be. Azt javaslom iratkozz valami olyanra, amivel sok pénzt tudsz keresni, és tetszik is mellette (második legkedvesebb szakma). Ha jól keresel, akkor vehetsz magadnak saját lovat, esetleg még többre is viheted. Persze ezt te döntöd el, és nagyra becsülöm azt, aki ezt választja szakmájául. Sok sikert!

2011. dec. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

A saját ló meg már megvan =)

2011. dec. 22. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!