Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A répát tényleg be kell...

A répát tényleg be kell áztatni etetés előtt?

Figyelt kérdés

Mindezelőtt erről sohasem hallottam. Azt tudtam, hogy a CUKOR répa szeleteket áztatni kell, hogy ne a ló szervezetében duzzadjon meg, de a sárgarépát mióta? Idézem az Anno Kiadó "Lovas Lexikon" című könyvét: "A zöldségek közül pedig a répa szerepelhet folyamatosan a takarmányban. (Arra azonban ügyeljünk, hogy a répát áztatva adjuk, ne a lovak gyomrában duzzadjon meg.)"


És akkor már félve kérdezem meg, hogy a takarmányrépa nevű zöldséggel mi a helyzet.


2011. dec. 22. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én soha nem áztatom és soha nem volt belőle baj..szerintem hülyeség de kitudja.
2011. dec. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szárított cukorrépa szeletet áztatni kell. A sárgarépát takarmányrépát alapossan le kell mosni és nyersen lehet etetni. Áztatni nem kell.
2011. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sárgarépát csak megmosni szokták, és úgy adni simán. Nálunk bár is így szokás.
2011. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezen jót nevettem! :) Én még megmosni se szoktam, megpucolni se. Nem kell a sárgarépával semmit se csinálni! :)
2011. dec. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk volt, amikor nem lóértő ismerősök jöttek lovat nézni, hoztak répát a lovaknak szépen megmosva, megpucolva, mintha levesbe menne, alma negyedelve, csumája kiszedve. :D
2011. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyébként ez a könyv remek, mint iránymutató, de úgytűnik hogy azért az, hogy jónáhány tartalom netről szedett, nyomokban meglátszik... :)


Mindenesetre akkor egyhangúan kijelenthetjük, hogy ez nem igaz. :)

2011. dec. 22. 20:42
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon kell vigyázni, milyen könyvet olvas az ember, főleg a lovas lexikonokban vannak olyan bődületes marhaságok, hogy az már fáj.

Egyszer egy lovas társasággal buliban fél éjszakát röhögtünk azon, hogy mindenki hozott egy olyan "szakirodalmat" amiben csak úgy hemzsegtek a valótlanságok, egymásnak olvasgattuk fel és szakadtunk a nevetéstől.

Kevés a megbízható lovas könyv, nagyon tudni kell, miből választ az ember, mert olyan emeletes marhaságokat tanulhat meg, hogy döbbenet.

2011. dec. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A könyvekbe ezer hiba van. Múltkor azt olvastam a könyvembe (nem egy utolsó lovas könyv), hogy;

Kötőfék: Lófelszerelés, ami megakadályozza, hogy a ló kinyissa a száját.


Hát khmmm...:SS

2011. dec. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
100% -ban megbízató lovas könyv meg nincs... :/ Max 99%
2011. dec. 24. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!